PILNE: Diesel i benzyna zaczną tanieć! Przełomowa decyzja w ciągu najbliższych godzin

PILNE: Diesel i benzyna zaczną tanieć! Przełomowa decyzja w ciągu najbliższych godzin

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Tak, to się zaczyna naprawdę dziać. Diesel i benzyna jest już o krok od tego, aby szalenie rosnące ceny w końcu dobiegły końca. Wszystko za sprawą większego wydobycia ropy przez kraje OPEC+. Te mają podjąć właśnie taką decyzję przez rosnącą presję ze strony czołowych państw na świecie. Ich przedstawiciele aktywnie namawiają do takiej decyzji.

Diesel i benzyna z realną perspektywą na lepszą cenę

diesel tankowanie paliwo

Od wielu miesięcy nie było tak dużej szansy, jaka jest obecnie na to, że paliwo zacznie tanieć. Dość długi okres jako kierowcy mierzymy się wyłącznie z rosnącymi cenami, które przekraczają już nieco ponad 6 złotych za litr. To też jak doskonale wiemy odbija się na inflacji i cenach innych produktów. Problem staje się coraz większy.

Ale sytuacja nie dotyczy wyłącznie Polski, bowiem diesel i benzyna drożeje wszędzie. Choć nie ma co ukrywać, że w naszym kraju zdrożała praktycznie najbardziej biorąc pod uwagę wiele innych państw. Zawsze jednak w przypadku paliw są sytuacje, że raz drożeją, a raz tanieją. Niebawem będziemy znajdować się w tej drugiej fazie.

W sprawie zwiększenia produkcji głośno apeluje m.in. Joe Biden. Oskarża on wręcz kraje OPEC+ o ceny, z którymi trzeba się aktualnie mierzyć. Zrzeszone państwa świadomie i celowo odmawiają zwiększenia produkcji, lecz tłumaczą się ryzykiem i stratami jakie mogą ponieść z tego tytułu. Również inne kraje jak Indie czy Japonia naciskają na zwiększenie produkcji. Ich zdaniem gospodarka się odrodziła i kryzys jaki miał miejsce rok temu nie będzie powtórzony.

diesel benzyna ceny paliw cena

Cena ropy wyhamowała na giełdzie

W ostatnim czasie ropa utrzymuje się na poziomie około 85 dolarów za baryłkę. Jeżeli nic się nie zmieni w tej kwestii dość szybko może pójść w górę w kolejnych tygodniach. To z kolei sprawi, że cena za diesel i benzyną znów będzie musiała powędrować w górę na stacjach paliw. Wiele też zależy od tego, jaka będzie zima.

Wciąż nie unormowała się też sytuacja z gazem. To właśnie jej wysokie ceny przyczyniają się do większego zapotrzebowania na pozostała paliwa. A tak wysokie zapotrzebowanie przyczynia się do rosnących cen. Niestety obieg jest tak zależny od siebie, że najbardziej odczuwają to klienci. Czy tak naprawdę kierowcy, którzy musza płacić coraz więcej za paliwo.

ceny paliw diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News