PILNE: Diesel i benzyna z limitami tankowania! Pierwsze stacje paliw podejmują zaskakujące decyzje

PILNE: Diesel i benzyna z limitami tankowania! Pierwsze stacje paliw podejmują zaskakujące decyzje

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

To się już dzieje! Pierwsze stacje paliw zaczynają wprowadzać limit na diesel i benzynę. Kierowcy nie mogą zatankować tyle ile by chcieli bądź potrzebują, a tylko tyle ile mogą. Wszystko wynika z racji tego, że rośnie popyt, a niestety podaż jest wciąż zbyt mała względem zapotrzebowania. Taka sytuacja może stać się z czasem normą.

Diesel i benzyna na kartki?!

Nieco starsi kierowcy pamiętają, jak kiedyś kupowało wiele produktów na tzw. kartki. Tyle ile się ich posiadało tyle można było mieć towaru. Podobnie teraz zaczyna wyglądać życie w Chinach, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. Problem najbardziej dotyczy kierowców ciężarówek, którzy nie mogą zatankować więcej niż 10 procent baku!

Problem ma być jednak coraz większy, jeżeli chodzi o prognozy. Coraz więcej ludzi zaczyna inwestować w generatory prądowe napędzane olejem napędowym. Wynika to z obaw, że przewidywane są braki w dostawach prądów, z racji problemów gospodarczych. Limity wynoszą 100 litrów, ale w niektórych częściach kraju jest to… 25 litrów!

W Państwie Środka kierowcy muszą czekać po kilka godzin, aby zatankować diesel lub benzynę do baku. Wiele wskazuje na to, że Chiny mogą mieć niebawem ogromny problem z paliwem, jeżeli chodzi także o dostawy. Oprócz eksportu problem może przełożyć się na dystrybucję produktów na wewnętrznym rynku.

Problemy są ogromne

To, że ceny poszybowały mocno w górę to jedno. Powstał także kłopot z dostawami na czas, co sprawia, że cala logistyka zawodzi. Wszystko wskazuje zatem na to, że Chiny będą miały kłopot z tym, aby diesel i benzyna znalazła się na każdej stacji paliw w odpowiedniej ilości. Kolejne miesiące będą niezwykle trudne dla tamtejszych kierowców.

Dziś patrzymy na Chiny z zaskoczeniem, jeżeli chodzi o kwestię tankowania. Taka sytuacja może niebawem dotknąć wiele innych krajów, gdzie także paliwo będzie na ”kartki”. Kierowcy nie będą mogli tankować więcej, niż pozwoli na to rząd. Sytuacja może wyglądać identycznie w przypadku kolejny lat, gdy diesel i benzyna nie będą już mile widziane w dobie elektryków. Tak mogą zostać wypchnięte samochody spalinowe z naszych rąk. Zostaną nam po prostu obrzydzone. Na razie pozostaje tylko wierzyć, że taka sytuacja szybko nie zawita do Europy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News