PILNE: Diesel i benzyna w nowych cenach! Duże zaskoczenie. Po ile płacą kierowcy za paliwo?

PILNE: Diesel i benzyna w nowych cenach! Duże zaskoczenie. Po ile płacą kierowcy za paliwo?

Podaj dalej

Poniedziałek przyniósł pozytywne informacje, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. Zgodnie z zapowiedzią na stacjach paliw jest taniej! Z pierwszych sygnałów, jakie do nas docierają wiadomo również, że niektóre punkty zdecydowały się odważniej zejść z ceny. To oznacza jedno – można znaleźć miejsca, gdzie zaoszczędzi się nawet kilkanaście groszy na tankowaniu.

Diesel i benzyna coraz tańsze

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Koniec poprzedniego tygodnia zwiastował to, że na stacjach paliw będziemy tankować taniej. Wówczas jednak ceny wyłącznie się ustabilizowały, nie było podwyżek, ale też nie było obniżek. Wszystko miało zacząć się od tego tygodnia i już poniedziałkowy poranek pokazuje, że ma to miejsce. Ceny podstawowych paliw tanieją.

Kierowcy informują, że za diesel płacą 10, 20, a nawet ponad 30 groszy taniej, niż w poprzednim tygodniu. To duży spadek względem tego, jak wyglądały ceny paliw zaledwie kilka dni temu. Podobnie zresztą wygląda sytuacja jeżeli chodzi o benzynę, ale tutaj na pewno, tak dynamicznego spadku nie ma. Benzyna już wcześniej była blisko złotówkę taniej, więc jej temu spadku ceny też jest stosunkowo wolniejsze.

Mimo wszystko w końcu zaczyna dziać się dobrze, jeżeli chodzi o dwa podstawowe paliwa. Na pewno jednak są potrzebne znacznie większe spadku, zwłaszcza jeżeli chodzi o diesel. To paliwo napędza całą gospodarkę, a jego koszty z regły przerzucane są na konsumentów. Oznacza to nic innego, jak podniesienie inflacji i większe wydatki w sklepach.

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik

Początek tygodnia kluczowy dla ceny paliw

Poniedziałek i wtorek, ale także i środa, pokaże tak naprawdę co dalej z ceną za diesel i benzyną. Istotne w tym wszystkim będzie jak w nowym tygodniu zareaguje giełda na to wszystko, co działo się przez weekend. Kluczowe jest to, aby cena za baryłkę ropy nie rosła. Tak samo jak ważne jest to, aby złotówka nie traciła względem złotego i dolara.

To wszystko pozwoli wierzyć, że sytuacja którą mamy obecnie będzie trwała dłużej. Tylko wtedy będziemy obserwować dalsze spadki ceny paliw, które przyczynią się dla kierowców do mniejszych wydatków na stacjach. Wygląda jednak na to, że będzie pozytywnie i co najważniejsze – nie czekają nas kolejne podwyżki.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News