PILNE: Diesel i benzyna uderzy po kieszeniach kierowców. Wydamy jeszcze więcej na paliwo na stacjach paliw

PILNE: Diesel i benzyna uderzy po kieszeniach kierowców. Wydamy jeszcze więcej na paliwo na stacjach paliw

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Za diesel i benzynę będziemy w najbliższym czasie płacili dużo więcej niż obecnie. Okazuje się, że produkcja ropy na świecie kuleje i pomimo zapewnień o zwiększaniu jej wydobycia, taka sytuacja nie ma miejsca. Są zatem niedobory, a to wpłynie na braki i wyższe ceny. Wszyscy wokół bezradnie rozkładają ręce, a kierowca musi patrzeć na rosnące ceny.

Jeszcze wyższy skok za diesel i benzynę

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

W sprawę coraz mocniej zaangażowała się Międzynarodowa Agencja Energii. Zaapelowała ona do krajów OPEC+ o to, aby zostało zwiększone wydobycie oraz zmniejszona cena za baryłkę. Ta niestety w ostatnim czasie balansuje na poziomie 95 dolarów i nieuniknione jest, że dość szybko przebije barierę 100 dolarów. A to niestety dla wielu krajów okarze się ogromnym kłopotem gospodarczym.

– Jest znacząca różnica między celami wyznaczonymi przez kraje OPEC+ w odniesieniu do ich wydobycia oraz tego, ile faktycznie obecnie wydobywają. Istotne jest, żeby OPEC+ zmniejszyła tę różnicę i zapewniła dodatkowy wolumen rynkowi – powiedział szef MAE Fatih Birol.

OPEC+ zadeklarowało, że miesiąc po miesiącu będzie zwiększało wydobycie o 400 tysięcy baryłek. Okazuje się jednak, że nie jest w stanie dotrzymać tej umowy. W styczniu okazało się, że wydobycie było aż o 800 tysięcy baryłek ropy dziennie niższe. To niestety niekorzystnie wpływa na to co dzieje się na świecie. Niektórzy takie działania odczytują jako grę polityczną.

diesel benzyna paliwo

Wszyscy tłumaczą się problemami

Winnych takiej sytuacji nie ma, a każdy tłumaczy się czynnikami, jakie przez ostatnie dwa lata dotknęły świat. Tym samym cena za diesel i benzynę będzie rosła w szybkim tempie, bowiem cena ropy nie będzie zwalniać. Pomóc jedynie może ropa z Iranu, która ma wejśc na rynek. Niestety tutaj rozmowy i zażegnanie konfliktu trwa już dość długo. Na szczęście widać w tym wszystkim zielone światło, lecz trzeba będzie na nie jeszcze poczekać.

benzyna diesel paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News