PILNE: Diesel i benzyna tańsze nawet o 140 złotych na jednym tankowaniu! Jak to robią kierowcy?

PILNE: Diesel i benzyna tańsze nawet o 140 złotych na jednym tankowaniu! Jak to robią kierowcy?

instalacja LPG diesel

Podaj dalej

Jak to możliwe, że kierowcy, tankując benzynę czy diesel są w stanie zaoszczędzić blisko 140 złotych? A przecież pełny bak tych paliw kosztuje tak naprawdę niewiele więcej powyżej tej kwoty. Okazuje się jednak, że jest to możliwe i z takiej możliwości korzysta tysiące osób. Jak widać mowa o naprawdę bardzo konkretnej sumie pieniędzy.

Kierowcy nie płacą ponad 50 procent za diesel i benzynę

cen ceny paliw diesel benzyna lpg

Co trzeba zrobić, aby aż takie pieniądze zachować w portfelu, a mieć pełen bak? Trzeba żyć i zarabiać w Niemczech. To właśnie osoby z tego kraju mają polskie eldorado, przyjeżdżając do nas tankować. Jak obliczono płaca oni około 0,60 euro mniej na każdym litrze! Oznacza to, że kierowcy są w stanie zaoszczędzić nawet 30 euro na jednym tankowaniu.

Od kiedy paliwa w Polsce potaniały, a więc od 20 grudnia, widać jeszcze większy ruch przy granicy. Różnica w cenach jest tak duża, że coraz większa liczba kierowców decyduje się tankować u nas. Jest to dla nich znacznie korzystniejsze i sprawia, że oszczędności są naprawdę. Zwłaszcza, że polskie stacje walczą o klienta z Niemiec i przy granicy oferują konkurencyjne ceny. A to jeszcze bardziej zachęca do przekraczania granicy.

Kiedy u nas paliwa tanieją, u naszych sąsiadów drożeją. W tym roku pójdą one w górę o około 0,40 euro na litrze za diesel i benzynę. Wynika to z rządowego pakietu klimatycznego, jaki został zawarty w 2019 roku. Szacuje się, że Niemcy za paliwa mogą niebawem płacić nawet powyżej 2 euro. Będzie to dla nich podobny szok cenowy do tego, który my przeżyliśmy widząc szóstkę z przodu.

paliwo-diesel-benzyna

Stacje za naszą granicą w tarapatach

Największym problem mają niemieckie stacje paliw, które znajdują się niedaleko polskiej granicy. Ruch tam praktycznie jest żaden i nawet mocne schodzenie z marży nic nie pomaga. Tankują tylko ci, którym się śpieszy i którzy muszą to zrobić. Cała reszta ma już upatrzone stacje u nas, gdzie tankuje diesel i benzynę.

Taka sytuacja może sprawić, że na dłuższą metę niektóre stacje paliw po prostu nie będą rentowne. Będzie to oznaczało, że z czasem po prostu będą musiały zniknąć. Zwłaszcza te, które nie należą do większych sieci. Kierowcy za to nie ukrywają radości, że mogą z miesięcznej wypłaty zachować tak dużo pieniędzy. A wszystko dzięki… Polsce.

diesel benzyna stacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News