PILNE: Diesel i benzyna są o 2 złote za drogie! To niesamowite ile powinno kosztować paliwo w Polsce

PILNE: Diesel i benzyna są o 2 złote za drogie! To niesamowite ile powinno kosztować paliwo w Polsce

ceny paliw diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Liczby nie kłamią i dziś wszystkie znaki wskazują na to, że sporo przepłacamy tankując diesel i benzynę. Stacje paliw wciąż oferują paliwo w bardzo wysokich cenach, a sytuacja na rynku wróciła praktycznie do tej z początku wojny. Wszyscy doskonale pamiętamy, jakie wówczas były ceny i widzimy jakie są one obecnie.

Diesel i benzyna są dużo za drogie

diesel benzyna LPG
fot. freepik.pl

Cena za baryłkę ropy w zasadzie jest już poniżej 100 dolarów za baryłkę. We wtorek kosztowała nawet 97,5 dolara! W dzień rozpoczęcia wojny jej cena była tylko o dwa dolary niższa i oscylowała w okolicach 95 dolarów. Śmiało można powiedzieć zatem, że mamy do czynienia z niemal identyczną ceną za ropę, jaka wówczas obowiązywała.

Spójrzmy dalej – dolar obecnie jest droższy ”tylko” 25 groszy więcej, niż na dzień przed rozpoczęciem działań zbrojnych Rosjan na Ukrainie. Z kolei na walucie euro są 24 grosze. Warto zauważyć, że tendencja na walutach także od kilku dni jest cały czas malejąca, a więc złotówka się umacnia. To kolejna bardzo pozytywną informacją względem paliw.

Najmniej pozytywne w rym wszystkie jest to, że ceny paliw wówczas kształtowały się w okolicach 5,50 zł/l, a dziś jest to praktycznie 2 złote więcej! Kierowców ciężko oszukać i dziś coraz głośniej mówi się o tym, że to nic innego jak sztuczny podatek, który trzeba płacić. Ceny paliw powinni diametralnie pójść w dół i znajdować się w okolicach 6 złotych.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Jak długo będziemy przepłacać?

Kiedy ceny ropy rosła i złotówka słabła, cena za diesel i benzynę potrafiła się zmieniać nawet kilka razy dziennie na stacjach. Gdy wszystko zmienia się o 180 stopni nie widać już, żeby były wykonywane większe ruchu w kontekście obniżek. Jak długo będą utrzymywane tak wysokie ceny, skoro świat pokazuje, że wszystko wraca do normy?

Na takie pytania zawsze trudno znaleźć jednoznaczna odpowiedź.  Rynek zawsze reaguje wolniej, ale w tym przypadku widać ewidentnie, że reakcja jest zdecydowanie zbyt wolna. A to niestety niekorzystnie wpływa na nasze portfele i doprowadza do coraz większych kosztów gospodarczych. Pozostaje czekać aż ktoś bohatersko wyjdzie przed publikę i ogłosi, jako ogromny sukces, że cena za diesel i benzynę wraca do normy. A bardzo prawdopodobne, że niebawem będzie ku temu już okazja.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News