PILNE: Diesel i benzyna prawnie zrównały się ceną! Co za obniżka i co za podwyżka ceny paliw

PILNE: Diesel i benzyna prawnie zrównały się ceną! Co za obniżka i co za podwyżka ceny paliw

diesel hurt cena

Podaj dalej

Duże zaskoczenie wywołało to, co pokazały dzisiejsze średnie hurtowe ceny za diesel i benzynę. Ku zaskoczeniu oba te paliwa są już o włos od tego, aby zrównać się ceną, albo aby 95-tka znów wyprzedziła olej napędowy. Z paliwami wciąż trwa jedna wielka zagadka, która doprowadza tylko i wyłącznie kierowców do bólu głowy.

Po ile diesel i benzyna?

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Dość wyraźny i w zasadzie jeden z większych spadków cen w ostatnim czasie zanotował diesel. Jest on tańszy o 6 groszy niż w poniedziałek, a jego cena wynosi 7,20 zł/l. Po doliczeniu podatku, mamy zatem cenę 7,78 zł/l bez marży. Warto zauważyć, że paliwo to w tydzień potaniało o blisko 20 groszy. Tam, gdzie wyświetlała się cena 8 złotych powinna powili ona znikać.

Benzyna w przeciwieństwie do diesla nie potaniała tak dużo, a w zasadzie nie potaniała w ogóle. W przypadku tego paliwa należy mówić o wzroście trzech groszy. Obecnie średnia hurtowa wynosi 7,15 zł/l, a więc między paliwami jest już pięć groszy różnicy. Teraz wszyscy z ciekawością będą przyglądali się, czy ponownie dojdzie do zamiany miejsc, jeżeli chodzi o najdroższe paliwo w Polsce.

Patrząc jednak szerzej, ewidentnie widać, że ceny paliw w Polsce utrzymują się na bardzo zbliżonym poziomie. Kilka dni jest taniej, kilka dni jest drożej, ale koniec końców płacimy za diesel i benzynę niemal cały czas podobnie. I tak w zasadzie jest, bowiem po gwałtownych podwyżkach, zaraz przychodzi gwałtowny spadek. A w tym wszystkim środek cen pozostaje ten sam.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Prognozy znów się odwracają

Wydawało się, że niska cena ropy pomoże w obniżeniu kosztów tankowania. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. We wtorek baryłka ropy znów poszybowała w górę i jej poziom oscyluje obecnie w okolicach 113 dolarów. Nie ma zatem nadziei na to, że w najbliższych dniach może się coś zmienić na korzyść kierowców. Trzeba bacznie obsrwować co dalej.

diesel benzyna lpg
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News