PILNE: Diesel i benzyna już poniżej 7 złotych! Ogromne spadki ceny paliwa na stacjach

PILNE: Diesel i benzyna już poniżej 7 złotych! Ogromne spadki ceny paliwa na stacjach

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce mają powody do zadowolenia, bowiem diesel oraz benzyna kosztują już oficjalnie mniej niż 7 złotych! Na razie w średnich cenach hurtowych, ale to będzie chwila moment, jak również na stacjach paliw zobaczymy szóstki z przodu. Paliwo tanieje, a to doskonała wiadomość, bowiem 8 złotych na pylonach, wyglądało niczym największy koszmar.

Diesel i benzyna pikują

paliwo diesel benzyna
fot freepik

Benzyna w hurcie kosztuje już 6,85 zł/l, a więc w ciągu dwóch dni potaniała o 20 groszy. W cenie detalicznej bez marży paliwo to powinno kosztować zatem 7,40 zł/l. Biorąc pod uwagę różnego rodzaje promocje, jakie czekają na kierowców, już w przyszłym tygodniu mogą zapłacić za 95-tkę poniżej 7 złotych za litr tego paliwa.

Jeżeli chodzi o diesel, ten także tanieje, ale około połowę wolniej niż benzyna. Jego średnia cena hurtowa wynosi obecnie 6,97 zł/l, a więc koszt na stacjach to 7,52 zł/l bez marży. Najlepszy moment dla kierowców będzie wówczas, gdy ceny hurtowe spadną poniżej 6,50 zł/l, bowiem wtedy automatycznie ceny na stacjach spadną poniżej 7 złotych bez żadnych promocji.

A są ku temu duże szanse, że tak się stanie jeszcze w tym miesiącu – i to wcale nie na jego końcu. Wedle zapowiedzi ropa w najbliższych tygodniach nie powinna drożeć, a wręcz powinna dalej tanieć. Do tego wszystkiego po umocnieniu się polskiego złotówki, poprawi się też kwestia tańszego zakupu paliwa. Wszystko zatem zacznie układać się po myśli kierowców.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Średnie ceny paliw wciąż bliżej 8 złotych

Choć scenariusz zwiastuje znakomity miesiąc, to jednak trzeba pamiętać, że średnie ceny paliw w Polsce wciąż są wysokie. Za diesel i benzynę z najnowszego notowania e-petrol.pl wynika, że płacimy w Polsce 7,74 zł/l. Oczywiście to wynik tego, że w niektórych województwach paliwo kosztuje dużo, podobnie jak na niektórych stacjach. Z kolei w innych miejscach jest dużo taniej.

Sytuacja jednak pomału będzie się normować także i w średnich cenach. Choć zawsze trzeba pamiętać, że są miejsca, gdzie można zatankować paliwo znacznie taniej. I to właśnie te stacje będą prowadzić konkurencje do tego, żeby dalej obniżać ceny paliw. W innym przypadku rozbieżności zrobią się na tyle duże, że kierowcy nawet nie będą myśleć o wyborze.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News