PILNE: Diesel i benzyna poniżej 6 złotych za litr! Wiemy od kiedy niższe ceny paliw

PILNE: Diesel i benzyna poniżej 6 złotych za litr! Wiemy od kiedy niższe ceny paliw

stacja benzynowa benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Miniony tydzień jak wiadomo zakończył się ze średnią ceną za diesel na poziomie 6,05 zł/l, a benzyna 6,04 zł/l. Na dość długi czas te wartości będą uważane za historyczne, jeżeli chodzi o najwyższe ceny paliw w Polsce. Już w kolejnym tygodniu według przewidywań będziemy mieli do czynienia z kwotami poniżej wartości sześciu złotych.

Diesel i benzyna z piątką

tankowanie diesel paliwo

BM Reflex informuje, że w przyszłym tygodniu czekają nas spadki cen paliw. Powodem jest gwałtowny spadek w hurtowych cenach paliwa.  W rafineriach cena za diesel i benzyną są tańsze na litrze o około 35 groszy brutto w stosunku do cen z piątku 26 listopada. To bardzo duża różnica, która w przeciągu kilku dni będzie widoczna na stacjach paliw.

Dlaczego różnicy w cenie wciąż nie widać w trakcie tankowania? Wynika to z prostej rzeczy. Wciąż w zbiornikach, w jakich znajduje się paliwo na stacjach jest te zakupione za wyższa wartość. Tym samym jest ono sprzedawane w takiej cenie, aby dla właściciela punktu zgadzała się matematyka zysku. W ciągu najbliższych dnia mamy zobaczyć ceny praktycznie na wszystkich stajach poniżej 6 złotych. I to zarówno za diesel, jak i benzynę.

Takie ceny mimo wszystko już można znaleźć na mniej popularnych, a dokładniej mówiąc mniej markowych stacjach. Tam już oba popularne paliwa są w cenie nawet poniżej 5,90 zł/l! A to już sprawia, że tankowanie staje się bardziej przyjemniejsze, gdy później przejeżdża się obok innych stacji i widzi cenę np. 6,09 zł/l.

diesel zakaz paliwo

Przełom na rynku paliw

Od poniedziałku na wielu stacjach paliw powinniśmy się spotkać z mniejszą ceną za diesel i benzynę. Mimo wszystko spodziewać się należy powolnych, lecz ciągłych spadków. Nie spotka nas szybka i gwałtowna obniżka o kilkadziesiąt groszy. Ale mijając stacje paliw co kilka dni zobaczymy na pewno, że za każdym razem cena jest niższa.

A będzie naprawdę tanio, bowiem przez ostatni tydzień cena za baryłkę ropy na giełdzie utrzymała się na poziomie około 70 dolarów. Ba! Piątek zakończył się sesją nawet poniżej tej wartości. To tylko pokazuje, że rynek paliw się zmienia korzystnie dla kierowców. Spodziewać się można naprawdę dobrych cen, z którymi nie mieliśmy do czynienia od bardzo dawna. Pozostaje tylko ze spokojem czekać na każde kolejne tankowanie, które nadejdzie.

paliwo-diesel-benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News