PILNE: Diesel i benzyna pod naciskiem Unii Europejskiej. Scenariusz podwyżek ceny paliw coraz bardziej realny

PILNE: Diesel i benzyna pod naciskiem Unii Europejskiej. Scenariusz podwyżek ceny paliw coraz bardziej realny

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Unia Europejska po raz kolejny wraca do tematu podniesienia ceny za diesel oraz benzynę na wszystkich stacjach paliw. Oczywiście nie robi tego w pełni bezpośrednio, a pośrednio. Na stole po raz kolejny ma pojawić się temat embarga na rosyjską ropę oraz gaz. Ministrowie krajów członkowskich mają podjąć w tej sprawie decyzję.

Diesel i benzyna zdrożeje przez embargo na rosyjską ropę

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

W Luksemburgu ma dojść do spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich. Jednym z głównych tematów, jakie ma być poruszane, będzie embargo na rosyjską ropę. Już w ubiegłym tygodniu toczyły się w tej sprawie rozumowy na spotkaniu krajów Unii Europejskiej. Ostatecznie nie dołączono tego embarga do sankcji.

Kto myślał, że temat ucichnie i będzie można o nim zapomnieć, jest w błędzie. Po kilku dniach wraca on na stół i ma zostać poważnie omówiony. Rynek ropy na razie na te informacje nie reaguje, a ropa cały czas utrzymuje się na poziomie lekko ponad 100 dolarów. Informacja jednak o embargo może nadejść znienacka i uderzyć w notowania w mgnieniu oka.

Wtedy diesel i benzyna szybko mogą zmienić ceny na wyższe. Jak na razie niemal od 25 marca tego roku mamy cały czas do czynienia z obniżkami. Jedynie momentami były naprawdę lekkie zawahania. Koniec końców ceny paliw idą w dół i oby taka tendencja sie utrzymywała. Wydaje sie jednak, że decyzja Unii Europejskiej mocno namiesza. I to nie tylko na Starym Kontynencie, ale i całym świecie.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

Kluczowa decyzja tuż, tuż

Skoro temat nie zostaje porzucony, a powraca, można odnieść wrażenie, że Unia Europejska chce przepchnąć ten pomysł. I na pewno chce to zrobić tylko w takich kwestiach liczą się detale. A więc tak naprawdę to, jak zostanie sporządzone embargo – kluczowe tutaj na pewno są daty. Niektóre kraje, bowiem muszą się zabezpieczyć przed potencjalnymi brakami.

Diesel i benzyna w razie zmian może po raz kolejny stać się produktem wręcz luksusowym. Ale nie tylko paliwa odczują taką zmianę, bowiem dotknie ona wielu innych dziedzin naszego życia. A jak to zazwyczaj bywa przyjdzie moment, że przyjdzie za to zapłacić. I nie będą to małe pieniądze, co wiemy już m.in. po rachunkach za gaz czy cenach wielu produktów.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News