PILNE: Diesel i benzyna od dziś szybko będą tanieć! Stacje paliw zaczynają obniżać ceny

PILNE: Diesel i benzyna od dziś szybko będą tanieć! Stacje paliw zaczynają obniżać ceny

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Takiej sytuacji, jeżeli chodzi o diesel i benzynę nie spodziewał się nikt! To pokazuje, jak nieprzewidywalne i zaskakujące sytuacje potrafią się dziać praktycznie z dnia na dzień. Na giełdzie doszło do dużego ”cudu”, bowiem ropa swoją ceną nagle spadła z poziomu 130 dolarów, do poziomu 110 dolarów. Taką wartość baryłka po pierwszym tygodniu wojny.

Diesel i benzyna z niższymi cenami na stacjach paliw

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Teraz ruch leży po stronie stacji paliw. Te gdy cena ropy potrafiły reagować praktycznie z godziny na godzinę, choć każdy wie, że sprzedają paliwo zakupione dużo wcześniej – w tym przypadku w niższej cenie. Zasada ta najczęściej jak wszyscy kierowcy działa tylko w przypadku podnoszenia cen. Gdy tanieje, z tym jest już różnie.

Gdyby tak było dzisiaj na stacjach paliw powinniśmy zobaczyć ceny podobne do tych, jakie obowiązywały tydzień temu. Diesel i benzyna powinny zatem kosztować około 6,50 zł/l. Trudno jednak wierzyć w to, że taka sytuacja będzie miała miejsca. Tak jak pisaliśmy – z reguły działa to tylko w jedną stronę.

Mimo wszystko tak duża obniżka na giełdzie, przyczyni się do tego, że za paliwo będziemy płacić mniej. Trzeba będzie po prostu na to poczekać. Na pewno przyczyni się to do wyhamowania tych szalenie rosnących cen. Na stacjach paliw powinniśmy zobaczyć pewną stablizację, choć jak wszyscy wiemy na bardzo wysokim poziomie.

ropa naftowa embargo rosja wojna ceny cena diesel
fot. pixabay

Ceny w hurcie zaczną się obniżać

Niewątpliwie teraz nadszedł moment, w którym bacznie trzeba obserwować to będzie się działo z ceną ropy. Ten duży spadek jej ceny może okazać się chwilowy, a to na pewno dobrze nie wpłynie na diesel i benzynę. Dlatego też wszyscy teraz z uwagą będą przyglądać się sytuacji, jak będzie się rozwijała.

Bo po wczorajszym dniu i cenach w hurcie prognozy nie są najlepsze. Ceny paliw powinny przekroczyć bowiem 8 złotych za litr! Na szczęście jednak oddala się znacząco perspektywa tego, że będą diesel i benzyna będą kosztować ponad 9 złotych. Mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że wszystko znów może się zmienić bardzo szybko. Tym razem jednak na kolejną znaczącą niekorzyść dla kierowców. Czwartek i piątek na pewno będzie kluczowy względem kolejnego tygodnia przed tym co nas czeka. Z kolei wydarzenia w weekend mogą po raz kolejny przyczynić się do mocnego otwarcia na giełdzie.

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News