PILNE: Diesel i benzyna o 10 groszy droższe w tydzień! Średnie ceny paliw mocno w górę

PILNE: Diesel i benzyna o 10 groszy droższe w tydzień! Średnie ceny paliw mocno w górę

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Duża, naprawdę duża podwyżka nadeszła za diesel i benzynę. Kiedy paliwo drożeje około 10 groszy w tydzień, to sytuacja naprawdę nie jest dobra. To pokazuje, że wszelkie działania rządu są praktycznie na nic, jeżeli ropa na świecie będzie drożała w takim tempie. Uchroni to jedynie przed jeszcze większych i szybszym kryzysem, ale tylko na chwilę.

Zapłacimy więcej za diesel i benzynę

diesel paliwo benzyna

E-petrol.pl przedstawił średnie ceny paliw na bieżący tydzień. Dla wielu kierowców są one sporym zaskoczeniem, choć na pewno ten, kto tankował w tym czasie nie może czuć się zdziwiony. Diesel zaledwie w siedem dni podrożał aż o 10 groszy! Tydzień temu średnio płaciliśmy za litr 5,79 zł/l, a dzisiaj jest to już 5,89 zł/l.

Jeżeli chodzi o benzynę sytuacja wygląda bardzo podobne. Tutaj najbardziej rzuca się w oczy, że 98-ka przekroczyła barierę sześciu złotych i obecnie wynosi 6,09 zł/l. O dziewięć groszy poszła natomiast w górę 95-ka i kierowcy muszą być przygotowaniu na cenę 5,83 zł/l. Tak duże podwyżki nie zostały zanotowane już od dawna.

Broni się przy tym wszystkim jedynie LPG, które konsekwentnie tanieje. Jeszcze przed tygodniem litr kosztował 3,11 zł, a dzisiaj jest to już 3,09 zł. To na pewno cieszy tych, którzy posiadają instalację gazową. Lada moment może okazać się, że płacą oni ponad połowę mniej, niż ci którzy wlewają diesel czy benzynę.

paliwo diesel benzyna

Tarcza mało pomoże

Dziś już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że dzięki tarczy antyinflacyjnej nie uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy. To będzie po prostu złagodzenie kryzysu jaki nadszedł. Tempo wzrostu ceny paliw może w najbliższym czasie może być identyczne. Dlatego też wszelkie różnice mogą zostać szybko zniwelowane.

diesel paliwo tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News