PILNE: Diesel i benzyna lada dzień nawet złotówkę taniej! Ogromne załamanie cen paliw na rynku

PILNE: Diesel i benzyna lada dzień nawet złotówkę taniej! Ogromne załamanie cen paliw na rynku

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Aż trudno w to uwierzyć, ale lada dzień diesel i benzyna mogą być nawet o złotówkę tańsze! To wręcz nieprawdopodobne, jaki spadek notuje ropa na giełdzie i już jak pociąga to za sobą ceny hurtowe. Cena ponad 7 złotych za litr może zniknąć szybciej niż może komukolwiek się wydawać. Wszystko w obawie przed recesją, która pojawiła się na horyzoncie.

Ogromne obniżki na za diesel i benzynę

diesel ceny paliw
fot. freepik

Już w czwartek wszystko wskazuje na to, że cena hurtowa za diesel i benzynę spadnie poniżej 7 złotych. A obniżki w kolejnych dniach będą bardzo szybkie. Tylko w środę sama benzyna potaniała aż o 15 groszy, co trzeba uznać za bardzo dużą sumę. Olej napędowy także poszedł w dół, ale o połowę tego, co 95-tka.

A to dopiero tak naprawdę pierwszy ”spokojny” spadek, bo te większe wygląda na to, że dopiero przed nami. I powinny nastąpić one już w tym tygodni. Widmo recesji sprawia, że ropa Brent na giełdzie kosztuje już praktycznie 100 dolarów i zaraz jej wartość za baryłkę będzie dwucyfrowa. Nie trzeba nikomu przypominać, jakie były wówczas ceny paliwa w Polsce i nie tylko. Bo temat tak naprawdę tyczy się ceny paliw w każdym kraju.

Widmo recesji, jakie przyświeca gospodarce sprawia, że doszło do ogromnego przetasowania. W obawie przed ogromnym spadkiem popytu cena baryłki wręcz pikuje, a za nią ceny hurtowe. Śmiało można stwierdzić, że w okoliach połowy miesiąca na stacjach paliw możemy już nie zobaczyć kwoty 7 złotych praktycznie na żadnej stacji paliw w Polsce.

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Będziemy tanio tankować

Dla kierowców to rewelacyjna wiadomość. Nie dość, że diesel i benzyna będą tanie same w sobie, to na dodatek trzeba pamiętać o promocjach jakie obowiązują w kraju. To oznacza, że będzie można zatankować w naprawdę korzystnej cenie. To też ratunek dla inflacji i całej gospodarki w naszym kraju.

Najbardziej pozytywne w tym wszystkim jest to, że wedle ekspertów to nie chwilowa sytuacja. Ogromne obawy względem tego co się dzieje doprowadziły w końcu do tego, że wszyscy musieli sięgnąć po rozum do głowy i zatrzymać to szaleństwo. To także czas na to, aby w końcu w dół poszła marża modelowa, która także mocno wywindowała ceny paliw.

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News