PILNE: Diesel i benzyna doczekały się nowego rekordu. Tak źle nie było od blisko 30 lat

PILNE: Diesel i benzyna doczekały się nowego rekordu. Tak źle nie było od blisko 30 lat

tankowanie diesel paliwo

Podaj dalej

Diesel i benzyna znów mogą poczuć się wyróżnione, tyle tylko, że mało kogo taka informacja tak naprawdę cieszy. Rekord za rekordem pod wieloma względami tych paliw sprawia, że kierowcy na całym świecie nie maja łatwo życia. Wszystko uderza bowiem w ich portfele i to naprawdę bardzo głęboko. I to już nie tylko tych najmniej zamożnych.

Ropa dalej podnosi ceny za diesel i benzynę

To już dziewiąty tydzień z rzędu kiedy notowany jest wzrost ceny za ropę naftową na giełdzie. Taka sytuacja nie miała miejsce na świecie od 1983 roku, co tylko pokazuje w jak głębokim jesteśmy kryzysie. I choć można by pomyśleć, że żyjemy w zupełnie innej cywilizacji i czasach, to jednak tak nie jest.

Na dodatek baryłka ropy kosztuje już 85,5 dolarów i jest to największa kwota od siedmiu lat. Kryzys energetyczny na świecie jest ogromy, a wszystko z racji rozgrywek politycznych najbogatszych krajów świata. Głównie tutaj mowa o tych, które trzymają najważniejsze światowe surowce w swoich rękach. A mowa tutaj nie tylko o ropie, ale także o gazie.

To przekłada się na to, iż na stacjach paliw płacimy rekordowe kwoty za diesel, benzynę, ale także i LPG. I perspektyw na stabilizację cen dalej nie widać, a wręcz przeciwnie. Coraz więcej światowych ekspertów przewiduje, że będzie tylko gorzej. A zwłaszcza, jeżeli zima w tym roku da mocno wszystkim popalić. Skok cenowy może wówczas dla wielu okazać się zaskakujący. A niestabilny rynek już nie raz pokazał, że potrafi zaskoczyć w ostatnich miesiącach.

Wszędzie jest bardzo drogo

Z coraz większej ilości krajów dopływają informacje, że kierowcy tam zaczynają płacić najwięcej w historii za diesel i benzynę. Właśnie taka sytuacja ma miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie kierowcy, jadąc tankować auto łapią się wręcz za głowę. W Polsce już od pewnego czasu mierzymy się z cenami, z jakimi nigdy w historii nie mieliśmy do czynienia.

Listopad także będzie i u nas upływał pod względem rosnących cen. Warto zapamiętać sobie ile płacimy za tankowanie na koniec października, a ile będziemy płacić na koniec listopada. Wedle przewidywań może to być kwota o około 30 groszy większa niż obecnie na każdym litrze paliwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News