PILNE: Diesel i benzyna były za drogie! Kierowcy mogą otrzymać rekompensatę finansową. Wezwano do wyjaśnień

PILNE: Diesel i benzyna były za drogie! Kierowcy mogą otrzymać rekompensatę finansową. Wezwano do wyjaśnień

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Cena za diesel i benzynę w ostatnim czasie były zbyt wysokie?! Wiele wskazuje na to, że tak. Kierowcy w związku z tym bardzo prawdopodobne, że będą mogli liczyć na rekompensatę. Mówi się, że jeżeli sytuacja zostanie udowodniona, to stacje paliw będą musiały obniżyć ceny paliw. To na pewno uszczęśliwiłoby wiele osób, które często muszą tankować.

Będzie zwrot za diesel i benzynę

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Demokraci w Stanach Zjednoczonych wzywają głównych dyrektorów naftowych do składania wyjaśnień w kwestii wysokich cen. Te w ostatnim czasie w Ameryce urosły do rekordowego poziomu. Ceny przekroczyły 4,17 USD za galon, a sytuacja staje się bardzo ciężka dla wielu obywateli kraju. Wywołuje ogromne problemy z inflacją i rosnącymi kosztami życia.

Stany Zjednoczone jeszcze nigdy nie musiały mierzyć się z tak ogromnym problemem. W ostatnich dniach zareagował Joe Biden, który zdecydował o przekazaniu 30 mln baryłek ropy ze swoich rezerw strategicznych. Ma to zapobiec rosnącej cenie za diesel i benzynę, która coraz mocniej może uderzyć w portfele.

Taki krok ma na celu wyeliminowanie przerw w dostawach z powodu rosyjskiej agresji w Ukrainie. Wpłynęła ona na rekordowe podwyżki cen paliw w wielu krajach. Doskonale wiemy to po sytuacji, jaka miała miejsce u nas. Niestety czarny scenariusz prawdopodobnie powróci, dlatego taki kraj jak Stany Zjednoczone już teraz zaczynaja reagować.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Kierowcy dostają odszkodowanie?

Senat Stanów Zjednoczonych wezwał największe krajowe koncerny naftowe do złożenia raportu na temat sytuacji cen paliw w kraju. Ma to odpowiedzieć, czy celowo nie były zawyżane ceny w momencie gdy rosła cena za baryłkę ropy. Zdaniem niektórych polityków nie powinno dochodzić do tak szybkich wzrostów za diesel i benzynę na stacjach paliw.

Pytanie tylko, czy Senat będzie w stanie to udowodnić i czy jeżeli to zrobi, to krajowe koncerny naftowe będą zobowiązywane do rekompensat na stacjach paliw. Oczywiście na tym skorzystaliby głównie kierowcy, którzy mogliby taniej tankować. Mieliby zwrócone to, za co wcześniej przepłacali. Sytuacja na pewno jest pod tym względem rozwojowa i warto się jej przyglądać, aby poznać jej koniec.

Podobne sytuacje miały miejsce także w innych krajach, ale żaden rząd czy żadna partia opozycyjna nic w tej kwestii nie wskórała. Może Stany Zjednoczone pokażą, jak należy prawidłowo walczyć o to, aby diesel i benzyna nie były w kryzysowych momentach skarbonką dla obywateli.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News