PILNE: Diesel i benzyna będzie jeszcze tańsza niż zapowiadano. OPEC+ wystraszyło się sytuacji na świecie

PILNE: Diesel i benzyna będzie jeszcze tańsza niż zapowiadano. OPEC+ wystraszyło się sytuacji na świecie

diesel ropa opec

Podaj dalej

Coraz więcej sygnał ze świata pokazuje, że diesel i benzyna będą coraz szybciej tanieć. Od piątku cena za baryłkę ropy gwałtownie spadła i to aż o 1o dolarów i wiele wskazuje, że to nie koniec obniżki. Zwłaszcza po informacji jaka ukazała się w kwestii najbliższego spotkania OPEC+, które po prostu ”wystraszyło się” tym, co się zaczęło dziać.

Diesel i benzyna z perspektywą na znaczną obniżkę

diesel benzyna ropa

W związku w wykryciem nowego szczepu koronawirusa, który wedle zapowiedzi jest bardzo zaraźliwy podjęto ważne decyzje. Potęgi porozumienia naftowego OPEC+ postanowiły przełożyć spotkania swoich instytucji, aby właściwie ocenić wpływ tego czynnika na rynek. Połączona Komisja Techniczna spotka się dwa dni później niż planowano.

Z kolei Połączona Komisja Monitorująca zamiast we wtorek spotka się w czwartek. To pokazuje, że OPEC+ przez te kilka najbliższe dni, a w zasadzie godziny planuje zobaczyć nie tylko jak będzie reagowała giełda na to co się dzieje. Do tego czasu chce uzyskać jak najwięcej informacji w kontekście zmian, jakie zachodzą na świecie.

A chodzi m.in. o to jak reagują rządy danych krajów. Wiadomo, że coraz więcej z nich wprowadza nie tylko obostrzenia, ale również zamyka swoje granice. Taką decyzję podęła w ostatnich godzinach m.in. Japonia, co dla światowego rynku jest już znaczącą zmianą. Kolejne państwa mają również zdecydować się na taki krok.

ceny paliw ropa

Ratunek dla inflacji w wieli krajach

Jak zareaguje OPEC+ to jedno z najważniejszych pytań na ten tydzień. Decyzja będzie miała ogromny wpływ na to co dzieje się na świecie. Obniżka ceny za diesel i benzynę staje się coraz bardziej realna. Wszystko zaczyna przypominać to, co działo się rok temu, gdy ceny paliw nagle zaczęły spadać.

Przez najbliższe godziny będzie napływało wiele informacji, odnośnie zmian na rynku ropy. Na wszystko będzie reagowała giełda, która w poniedziałek rano dość odważniej postawiła na wartość baryłki. O poranku choć cena spadła do 70 dolarów, to dość szybko następnie zyskała kolejne cztery dolary. Sytuacja będzie tutaj bardziej dynamiczna niż w ostatnim czasie.

Diesel benzyna ropa wydobycie

Ceny paliw będą niższe od połowy grudnia

Trzeba pamiętać, że to co dzieje się na giełdzie przekłada się z dużym opóźnieniem na ceny detaliczne. Mimo wszystko pierwszych obniżek za diesel i benzynę spodziewamy się w połowie grudnia. Później ceny paliw powinny już nieustannie spadać w dół. Zwłaszcza, jeżeli utrzyma się obniżka ceny ropy na giełdzie, a kraje będą wciąż zamykać swoje granice.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News