PILNE: Diesel i benzyna będą jeszcze tańsze niż zapowiadano! Ceny paliw zaskoczą największych sceptyków

PILNE: Diesel i benzyna będą jeszcze tańsze niż zapowiadano! Ceny paliw zaskoczą największych sceptyków

diesel benzyna stacja paliw

Podaj dalej

Zbliżamy się do momentu w którym diesel i benzyna zaczynają tanieć. Na stacjach będziemy spotykać raz po raz coraz niższe ceny paliw, a tyczyć się to będzie także LPG. I nie chodzi tutaj wyłącznie o zapowiadane obniżki podatków na paliwo w Polsce. Do tego dochodzi także cena baryłki ropy na świecie, ale nie tylko.

Ameryka wacha się z pomocą

paliwo-diesel-benzyna

Warto tutaj pamiętać o jednej istotnej kwestii. W ostatnich dniach Stany Zjednoczone jako kraj dość głośno mówiły o tym, że uwolnią rezerwy swojej ropy. Ba! Nawet namawiały do tego inne największe kraje świata. Te w zasadzie w większości wydały w tej kwestii zielone światło, tyle tylko, że Amerykanie nieco odpuszczają.

Widząc, że baryłka ropy potaniała o prawie 15 dolarów i taka wartość utrzymuje się przez tydzień, zdecydowano się wstrzymać uwalnianie rezerw. O potencjalnym odroczeniu terminu poinformował zastępca sekretarza ds. energii USA David Turk. To niewątpliwie nie byłaby dobra informacja, a świat mógłby poczuć się oszukany przez USA.

Jeżeli Stany Zjednoczone i inne kraje uwolnią zapasy ropy na świecie, będzie jej nadmiar. Tym samym cena za diesel i benzynę będzie musiała spaść, bowiem popyt nie pociągnie aż tak mocno podaży. I to jedna z kluczowych rzeczy, jeżeli chodzi o obniżkę ceny paliw. Mimo wszystko przewiduje się, że Amerykanie w obliczu tego co zapowiadali, nie wycofają się z obietnicy.

diesel benzyna paliwo ceny paliw

15 groszy i więcej

Szacuje się, że jeszcze w tym roku cena za diesel i benzynę spadnie o około 15 groszy. Jeszcze większa wartość obniżki zostanie odnotowana w styczniu. Nowy rok może przynieść duże zaskoczenie, jeżeli chodzi tankowanie kierowców. Pojawiają się głosy, że wówczas paliwa mogą być tańsze nawet o 40 groszy od cen z 1 stycznia.

Najważniejsze, że w końcu są pozytywne informacje w kwestii ceny paliw. Po długim okresie podwyżek kierowcy doczekali się w końcu pozytywnych sygnał i obniżek. Teraz pozostaje tylko czekać do jakiej wartości będzie to cena, zanim się ustabilizuje. Z szacunków wynika, że powinna być to okolica 5,50 zł. Natomiast dla LPG w nieco dłuższej perspektywie nawet poniżej 3 złote.

diesel dodatki paliwo

Pierwsze obniżki ceny za diesel i benzynę zobaczymy już od poniedziałku. To jednak jak na razie będzie symboliczna kwota i tak naprawdę początek większych obniżek jakie przed nami. Każdy kolejny tydzień pod tym względem powinien być tylko lepszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News