PILNE: Diesel i benzyna aż o 2 zł tańszy, a LPG o 1,50 zł. To będzie jeszcze tańsze tankowanie niż zapowiada rząd

PILNE: Diesel i benzyna aż o 2 zł tańszy, a LPG o 1,50 zł. To będzie jeszcze tańsze tankowanie niż zapowiada rząd

diesel vat premier

Podaj dalej

Wiadomo już, że lada moment będziemy płacili mniej za diesel, benzynę i LPG. Ceny paliw wrócą do okolic 5 złotych za litr, a autogaz powinien kosztować blisko 2,50 złoty za litr. Oczywiście, takie wartości na pewno nie dają pełnego zadowolenia, bowiem są sztucznie zaniżone. I to tak naprawdę o niemałą wartość.

O ile tak naprawdę tańszy będzie diesel, benzyna i LPG?

stacje paliw ceny diesel marża

Trzeba mieć na uwadze, że realnie podstawowe paliwa powinny być około złotówki droższe, LPG o 70 groszy niż będą. Nie zmienia to jednak faktu, że tankowanie będzie dla nas o tyle tańsze i naprawdę niezwykle korzystne względem oszczędności. Każde tankowanie to nawet ponad 50 złotych w kieszeni! A więc naprawdę niemałe pieniądze.

Najbardziej z obniżek ceny paliw w Polsce cieszą się jednak… Niemcy! Radości tam nie ma końca, bo dla nich to już kosmiczne oszczędności. Diesel i benzyna w przeliczeniu na złotówki będą o 2 złote tańsze, a LPG o około 1,50 zł! To gigantyczne oszczędności, które sprawią, że obywatele Niemiec jeszcze chętniej będą przekraczać granice.

Opłacać się jeździć do nas będzie nawet największym sceptykom tego typu ruchów finansowych. Skorzystają nawet na tym ci, którzy mieszkają znacznie dalej od granicy. Bo po przeliczeniu i im będzie opłacało udać się na wycieczkę do Polski co weekend. Tamtejsze stacje paliw będą musiały zaopatrzyć się w bardzo szybkie dostawy.

paliwo-diesel-benzyna

Złoty interes dla najtańszych stacji paliw

Już dzisiaj przewiduje się, że na tego typu zabiegach najbardziej skorzystają mniejsze stacje paliw. Mimo, iż diesel, benzyna i LPG będą same w sobie tanie, to tam będą po prostu bardzo tanie. W dobie ogólnej drożyzny kierowcy znacznie chętniej będą korzystali z rozwiązań, które po prostu dadzą im realne oszczędności. Tym bardziej że kupowanie tanio, nigdy nie było tak istotne jak w dobie tak wysokiej inflacji.

Już dziś szacuje się, że wraz z obniżką ceny paliw wzrośnie popyt na paliwa. Mimo wszystko będziemy chętniej tankować i jeździć, a więc koniec końców wydawać podobną sumę pieniędzy co teraz, a niektórzy nawet i większą. To taki syndrom na który łapie się wiele osób, co sprawia, że odnosi się wrażenie, iż pieniądze i tak nas się nie trzymają. Mimo wszystko choć na chwilę będzie mniejszy powód do narzekania.

ceny paliw diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News