PILNE: Diesel drożeje kolejny dzień z rzędu. Przywitajmy się z kwotą 8 złotych za litr

PILNE: Diesel drożeje kolejny dzień z rzędu. Przywitajmy się z kwotą 8 złotych za litr

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Nie ma ani jednego dnia przez ostatni ponad tydzień, kiedy to cena za diesel by choć na chwilę wyhamowała. Każda dobra to kolejna podwyżka większa bądź mniejsza, która przekłada się na to co widzimy na stacji paliw. A już piątek pokazał, że pewna granica została przekroczona i za nią trzeba już sukcesywnie dźwigać ceny dzień w dzień.

Diesel już po 8 złotych na stacjach paliw

ceny paliw stacja
fot. freepik.pl

Jeszcze w czwartek informowaliśmy o tym, że diesel w ciągu dnia zdrożał o 30 groszy. W piątek nastąpił kolejny wzrost ceny tym razem o 10 groszy. Oznacza to, że za litr tego paliwa trzeba zapłacić już 7 złotych i 26 groszy. Cena ta nie ma jednak wliczonego podatku VAT, ani też marży. Oznacza to, że wliczając obie te składowe mamy już ósemkę z przodu.

I na taką cenę trzeba się przygotować już w kolejnym tygodniu. Co istotne, teraz tak naprawdę kluczowe jest to, co będzie się działo dalej. Bo ceny paliw doszły do takiego momentu, że każdy ruch ropy w jedną bądź drugą stronę może okazać się kluczowy. Zwłaszacza ten w przypadku rosnącej ceny na giełdzie.

Ale istotne również pozostaje to, na jakim etapie względem złotego jest zarówno dolar, jak i euro. Tutaj na szczęście sytuacja ustabilizowała się już dawno. To działa na ogromną korzyść, bowiem choć podwyżki są niewątplwie duże, to jednak nie takie z jakimi moglibyśmy mieć do czynienia. Zwłaszcza w przypadku takim, jaki miał miejsce na początku tego miesiąca.

paliwo-tankowanie-zbiornik
fot. freepik

Drożyna dotknie każdego obywatela

Jako, że diesel jest wiodącym paliwem, nie ma co ukrywać, że jego wysoka cena niesie za sobą ponownie spore problemy. Chodzi o wzrost cen żywności, produktów, usług i tak naprawdę wszystkiego co nas otacza. Widać to już na sklepowych półkach, ale tak naprawdę zobaczymy to dokładniej za kilka, kilkanaście tygodni. Wówczas przyjdzie nam już wszystkim za to zapłacić.

Żadna firma transportowa nie będzie dopłacała do biznesu. A firmy dowożące wszystko do sklepów koszty przerzucą na klientów. Dlatego też trzeba spodziewać się sukcesywnie rosnących cen. Już dziś widzimy, że niektóre produkty potrafią być droższe nawet o kilkadziesiąt złotych! A to niestety początek tego, co przyniesie wysoka cena za diesel.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News