PILNE: Diesel coraz większym problemem w Polsce. Finansowe obawy kierowców stają się coraz bardziej uzasadnione

PILNE: Diesel coraz większym problemem w Polsce. Finansowe obawy kierowców stają się coraz bardziej uzasadnione

silnik diesel uzywany

Podaj dalej

Potwierdza się najbardziej czarny scenariusz, jeżeli chodzi o wiekowy diesel w Polsce. Kierowców czekać będą z tego tytułu nie małe problemy, jeżeli ulokują swoje pieniądze w takiej inwestycji. Warto dwa razy się zastanowić wydając pieniądze na stary używany samochód, gdyż może to być tak naprawdę puszka pandory, która mocno da nam się głównie w poerfel.

Diesel jest coraz starszy

uzywany samochod diesel

Niepokojące informację w tej kwestii podał IBMR Samar. Z podanych informacji wynika, że rośnie średni wiek samochodów sprowadzonych do Polski. W listopadzie było to 12 lat i 2 miesiące, a średnia roczna wynosi o 3 miesiące więcej. Wciąż zatem do naszego kraju sprowadzane są głównie pojazdy stare, którymi nikt za granicą nie chce już jeździć.

Najwięcej samochodów do Polski trafia z Niemiec. W tym roku jest to już ponad pół miliona pojazdów! Dokładnie 508 880 sztuk. Dalej jest Francji (90 684 szt.), Belgii (56 781 szt.), Holandii (38 092 szt.) oraz Stanów Zjednoczonych (32 867 szt.) i Włoch (28 586 szt.). W tym roku w naszym kraju zarejestrowano już łącznie 869 661 samochodów pochodzących z importu. Porónując to do roku ubiegłego to  o 12,1% więcej aut.

Wciąż martwi fakt, że nad Wisłe trafią głównie samochody wiekowe. Stary diesel i benzyniak w atrakcyjnej cenie, to wciąż łakomy kąsek dla wielu Polaków. Paradoksem jest to, że większość osób narzeka na jakość powietrza, ale z powodów finansowych sama przykłada do tego rękę. Przy obecnej formule prawnej niestety szybko się to nie zmieni.

diesel samochod uzywany

Rząd musi w końcu się tym zająć!

Coraz częściej i głośniej mówi się o tym, że rząd musi w końcu zająć kwestią sprowadzanych aut do Polski. Głównie chodzi o te, które nie spełniają norm emisji spalin. Bądź inaczej – spełniajają na mało wystarczającym poziomie. Z tego powodu później w miastach mamy do czynienia ze słabą jakością powietrza.

Mimo wszystko polskie prawo w tej kwestii musi zostać niebawem uszczelnione. Wynika to m.in. z przepisów, jakie narzuca Unia Europejska w kwestii zmian związanymi z jakością powietrza. Tym samym pojawią się nowe podatki, a opłacalność sprowadzenia i zakupu starego samochodu nie będzie opłacalna.

diesel silnik zakup

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News