PILNE: Diesel, benzynę i LPG możesz zatankować awaryjnie! I to w trakcie wizyty na stacji paliw

Około 90 procent kierowców nie wie, że diesel, benzynę czy LPG może zatankować awaryjnie. A ta wiedza niestety jest niezbędna, jeżeli chodzi o sytuację problematyczne. Zwłaszcza zimą, gdy z przyczyn naturalnych wlew paliwa zamarznie. Taka sytuacja nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie dostać się do baku, aby wlać paliwo. Zaskoczeni? Na pewno!

diesel benzyna paliwo
Podaj dalej

Diesel, benzynę i LPG zatankujesz w przypadku awarii wlewu paliwa

Wlew paliwa to element taki jak każdy inny w samochodzie. Tym samym i on może pewnego dnia po prostu nas zawieźć. A wiadomo, że taka awaria niesie za sobą duże konsekwencje, bowiem nie można wtedy zatankować paliwa. Kierowcy nie wiedzą, że istnieje możliwość alternatywna otwarcia i wtedy diesel, benzynę czy LPG wlejemy bez problemu.

Nie ma sensu otwierania na siłę wlewu paliwa, podważania go, itd. W ten sposób możemy uszkodzić go jeszcze bardziej albo – co gorsza – zniszczyć lakier. Trzeba zachować spokój, nawet jeżeli nam się gdzieś bardzo śpieszy. A współcześnie jak wiadomo śpieszy się wszystkim i wszędzie. Co zatem zrobić? Zwłaszcza zimą w silny mróz, gdy może zamarznąć.

Kierowcy muszą wiedzieć o tym, że otworzyć wlew można od strony bagażnika. Należy do otworzyć, następnie najczęściej nieco odgiąć tapicerkę i naszym oczom powinna ukazać się dźwignia bądź linka. Wystarczy tylko pociągnąć za taki element i awaryjne otwarcie klapy gotowe! Możemy wrócić do wlewu i spokojnie wlać diesel, benzynę czy LPG.

Warto sprawdzić to wcześniej

Pośpiech i metoda prób oraz błędów, to nie najlepsze rozwiązanie. Dlatego też najlepiej takiej linki czy dźwigni poszukać wcześniej, aby w razie awarii niepotrzebnie się nie stresować. Wtedy w kilka sekund będziemy mogli rozwiązać problem i rozpocząć proces tankowania. Ominiemy niepotrzebne nerwy, które nigdy nie sprzyjają.

To też dobry przykład na to, że nie warto zostawiać tankowania na ostatnią chwilę. W przypadku tego typu awarii i małej ilości paliwa może sprowadzić na siebie kłopoty. Wzywanie lawety do tego typu awarii na pewno nie jest niczym pożądanym, bo to generuje tylko niepotrzebe problemy.

Przeczytaj również