PILNE: Diesel, benzynę i LPG możesz zatankować awaryjnie! I to w trakcie wizyty na stacji paliw

PILNE: Diesel, benzynę i LPG możesz zatankować awaryjnie! I to w trakcie wizyty na stacji paliw

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Około 90 procent kierowców nie wie, że diesel, benzynę czy LPG może zatankować awaryjnie. A ta wiedza niestety jest niezbędna, jeżeli chodzi o sytuację problematyczne. Zwłaszcza zimą, gdy z przyczyn naturalnych wlew paliwa zamarznie. Taka sytuacja nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie dostać się do baku, aby wlać paliwo. Zaskoczeni? Na pewno!

Diesel, benzynę i LPG zatankujesz w przypadku awarii wlewu paliwa

Wlew paliwa to element taki jak każdy inny w samochodzie. Tym samym i on może pewnego dnia po prostu nas zawieźć. A wiadomo, że taka awaria niesie za sobą duże konsekwencje, bowiem nie można wtedy zatankować paliwa. Kierowcy nie wiedzą, że istnieje możliwość alternatywna otwarcia i wtedy diesel, benzynę czy LPG wlejemy bez problemu.

Nie ma sensu otwierania na siłę wlewu paliwa, podważania go, itd. W ten sposób możemy uszkodzić go jeszcze bardziej albo – co gorsza – zniszczyć lakier. Trzeba zachować spokój, nawet jeżeli nam się gdzieś bardzo śpieszy. A współcześnie jak wiadomo śpieszy się wszystkim i wszędzie. Co zatem zrobić? Zwłaszcza zimą w silny mróz, gdy może zamarznąć.

Kierowcy muszą wiedzieć o tym, że otworzyć wlew można od strony bagażnika. Należy do otworzyć, następnie najczęściej nieco odgiąć tapicerkę i naszym oczom powinna ukazać się dźwignia bądź linka. Wystarczy tylko pociągnąć za taki element i awaryjne otwarcie klapy gotowe! Możemy wrócić do wlewu i spokojnie wlać diesel, benzynę czy LPG.

Warto sprawdzić to wcześniej

Pośpiech i metoda prób oraz błędów, to nie najlepsze rozwiązanie. Dlatego też najlepiej takiej linki czy dźwigni poszukać wcześniej, aby w razie awarii niepotrzebnie się nie stresować. Wtedy w kilka sekund będziemy mogli rozwiązać problem i rozpocząć proces tankowania. Ominiemy niepotrzebne nerwy, które nigdy nie sprzyjają.

To też dobry przykład na to, że nie warto zostawiać tankowania na ostatnią chwilę. W przypadku tego typu awarii i małej ilości paliwa może sprowadzić na siebie kłopoty. Wzywanie lawety do tego typu awarii na pewno nie jest niczym pożądanym, bo to generuje tylko niepotrzebe problemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News