PILNE: Diesel, benzyna i LPG z akcją tani weekend. Tyle zapłacimy za tankowanie na stacjach już od piątku

PILNE: Diesel, benzyna i LPG z akcją tani weekend. Tyle zapłacimy za tankowanie na stacjach już od piątku

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Koniec maja patrząc na diesel, benzynę i LPG, jest bardzo łagodny dla paliw. Ceny paliw nieustannie spadają, a różnice robią się coraz bardziej widoczne na stacjach. Najlepiej zapowiadają się ceny pali na weekend, wówczas wszystkie obniżki powinny być już widoczne i unormowane. Jeżeli ktoś planuje jakieś wyjazdy na sobotę i niedziele, powinien być bardziej zadowolony niż przed tygodniem.

Diesel, benzyna i LPG tańszy na weekend

benzyna diesel ceny
fot. freepik.com – coffeekai

Przez ostatnie dni ceny paliw tylko i praktycznie spadały, patrząc na hurt. Diesel oraz benzyna przez ostatni tydzień potaniały o około 25-30 groszy. To niewątpliwie dużo jak na ceny paliw. Stacje paliw jednak tak odważnie w ostatnich dniach nie obniżały kosztów tankowania dla kierowców. Teraz już jednak wiedza, że mogą to zrobić bardziej odważnie.

Dlatego też na weekend można spodziewać się kolejnych obniżek, które zakotwicza na dłużej. Na razie nie dzieje się nic niepokojącego, co mogłoby zakłócić na nowo ceny paliw. Waluta staje się coraz stabilniejsza, a ropa utrzymuje się dość długo na swoim poziomie. Nawet początek czerwca nie powinien być tak straszny, jak mogło się wydawać jeszcze nie tak dawno.

To na pewno duża zasługa tego, że Unia Europejska wciąż pozostaje bierna z szóstym pakietem sankcji na Rosję. To właśnie tam ma znaleźć się embargo na rosyjską ropę. Tyle tylko, że już od bardzo długiego czasu politycy nie mogą znaleźć porozumienia w tej kwestii. Węgry jako przyjaciele Władimira Putina blokują ten pakiet sankcji. W ten sposób Unia Europejska ma związane ręce i szuka innych rozwiązań, które mogą zastosować.

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Ceny paliw około 7 złotych

Za diesel na wielu stacjach paliw już można zapłacić poniżej 7 złotych. I taka cena w weekend będzie obowiązywała na większości z nich. Benzyna tej bariery na pewno na ten moment nie przełamie, ale będzie jej znacznie bliżej do takiego poziomu niż dalej. Cieszy również to, że w hurcie tanieje LPG, a co za tym idzie także na stacjach paliw niektórych powinno być taniej. Koszt 3,29 zł/l jest niewątpliwie bardzo korzystny na obecny czas.

Czerwiec na pewno będzie stał pod dużym znakiem zapytania. Dziś jedynie można wziąć pod uwagę sam fakt popytu, z racji okresu wakacyjno. Tylko to jak na razie w dużej mierze wskazuje na to, że cena za diesel, benzynę i LPG będzie musiała się podnieść. Gorzej jednak, gdy do tego dojdą inne uwarunkowania, bowiem cena wtedy znów może stać się mało atrakcyjna dla kierowców.

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News