PILNE: Diesel, benzyna i LPG w zupełnie innej cenie niż miały być. Co się stało na stacjach paliw w Polsce?

PILNE: Diesel, benzyna i LPG w zupełnie innej cenie niż miały być. Co się stało na stacjach paliw w Polsce?

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Wielkanoc mocno zaskoczyła w cenach za diesel, benzynę i LPG. Po ostatniej serii podwyżek w cenach hurtowych paliw w Polsce, a także wzroście cenie za ropę, spodziewano się ogromnych podwyżek na święta. Taka sytuacja jednak nie miała i nie ma miejsca, dziś to można już powiedzieć głośno i z całą pewnością.

Diesel, benzyna i LPG nie zdrożały… jeszcze

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Podróżując po Polsce można śmiało powiedzieć, że stacje paliw nie zareagowały na ceny hurtowe. Wciąż można zatankować diesel i benzynę w bardzo przyzwoitej cenie. Olej napędowy na bardzo wielu stacjach pozostał poniżej kwoty 7 złotych, a benzyna wciąż krąży w okolicach 6,30 zł/l.  Nie zareagowano zatem tak nerwowo jak zazwyczaj to miało miejsce, a ceny praktycznie nie drgnęły.

To bardzo dobra informacja dla kierowców. Na niektórych stacjach rzuciła się niestety dość niepokojąca rzecz w oczy. Już niejednokrotnie informowaliśmy, że to LPG pochłania marże pozostałych paliw i podobny trend można zacząć obserwować teraz. Pomimo, że LPG w hurcie tanieje, na stacjach tego nie widać, a w dodatku paliwo to przed świętami… zdrożało.

Jest naprawdę duży misz-masz z cenami i bardzo duże rozbieżności względem tego, co powinno być, a co jest. Nie ma co jednak liczyć na sens w tym wszystkim, bowiem każdy się ratuje jak może, aby ceny jakoś wyglądały i zachęcały do tankowania. Po Wielkanocy jednak nadejdzie moment, że ceny detaliczne, coraz bardziej będą przypominały ceny w hurcie. Co za tym idzie, będzie po prostu coraz drożej. Tym bardziej, że ropa dalej drożeje, a złotówka słabnie.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Zatankujcie w Wielkanoc

Warto przed początkiem tygodnia pracy jeszcze uzupełnić bak do końca. Skoro stacje paliw wyszły do nas z taką ”promocją” i nie podniosły cen przed świętami, to aż prosi się o to, aby wlewać do pełna. Po podróżach, powrotach do domu, warto zahaczyć na pięć minut o stację paliw i wlać diesel, benzynę lub LPG do pełna.

Kolejny tydzień da wszystkim na pewno odpowiedź w jakim kierunku będą szły dalej ceny paliw i za jakie pieniądze będziemy tankować na koniec miesiąca. Wszystko jednak jak na razie krąży na wartościach takich, jakie pojawiły się po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Ciężko zbić do tych, jakie były przed 24 lutym.

diesel benzyna lpg tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News