PILNE: Diesel, benzyna i LPG w zaskakujących cenach. To na tych stacjach paliw kierowcy płacą najmniej i najwięcej

PILNE: Diesel, benzyna i LPG w zaskakujących cenach. To na tych stacjach paliw kierowcy płacą najmniej i najwięcej

ceny paliw diesel benzyna (3)

Podaj dalej

Stacje paliw oferują coraz tańszy diesel, benzynę i LPG. Są miejsca, gdzie można uzupełnić bak za naprawdę bardzo dobrą cenę i mowa tutaj o cenie niższej o 20-30 groszy. Mimo wszystko średnie ceny paliw wciąż pozostają dość wysokie, ale lada moment to się zmieni i szybko przekonamy się, że w końcu można mniej płacić.

Tutaj diesel, benzyna i LPG są najtańsze

benzyna diesel akcyza ceny paliw

Najtaniej za paliwo płacą obecnie kierowcy w województwie wielkopolskim – i to zarówno jeżeli chodzi o benzynę oraz diesel. Tutaj średnia cena za paliwa na stacjach wynosi kolejno 6,00 i 6,01 zł/l. Granica sześciu złotych zostanie zatem złamana bardzo szybko i to już zapewne w kolejnych dniach.

W przypadku LPG najmniej kierowcy płacą na Podlasiu. Cena jest niższa o 8 groszy od średniej ceny w Polsce i wynosi 3,31 zł/l. W przypadku autogazu również spodziewana jest w najbliższym czasie obniżka cen. Kierowcy z niecierpliwością czekają, aż zostanie osiągnięta cena poniższej trzech złotych za litr. Na to jednak trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. A może nawet i nieco dłuższą chwilę.

Skoro, gdzieś jest najtaniej, gdzieś musi być najdrożej. I taka sytuacja ma głównie ma Mazowszu i Podkarpaciu, gdzie odnotowano największą cenę za benzynę i diesel. Tam płaci się za nie średnio 6,06 i 6,07 zł/l. Z kolei autogaz z ceną 3,42 zł za litr jest ponownie najdroższy na Lubelszczyźnie. Dokładne dane w tej kwestii przedstawił e-petrol.pl

benzynatankowanie diesel benzyna

To najdroższy moment w historii – i ostatni

Obecnie płacimy najdrożej za diesel, benzynę i LPG w historii Polski, ale ten czas dobiega końca. Początek grudnia przynosi obniżki na stacjach paliw. I choć na razie są one niewielkie to jednak stosunkowo tydzień w tydzień, będą one coraz większe. Powodów do zadowolenia jest zatem coraz więcej, bo nowy rok jak na razie zapowiada się dobrze. A zwłaszcza jego początek.

Warto wspomnieć, że lada moment rząd obniży cenę za wszystkie paliwa w Polsce, a do tego spada cena ropy na świecie. Jakby było mało złotówka w końcu zaczyna się umacniać na świecie, choć na razie jeszcze robi to dość symbolicznie. Wszystkie warunki zostają zatem spełnione do tego, aby kierowcy mogli płacić mniej tankując paliwo. Będzie można zatem śmielej sięgać po samochód.

cena diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News