PILNE: Diesel, benzyna i LPG w weekend. Ostatni moment na tańsze zatankowanie paliwa

PILNE: Diesel, benzyna i LPG w weekend. Ostatni moment na tańsze zatankowanie paliwa

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Jeżeli ktoś zastanawia się czy warto zatankować diesel lub benzynę w ten weekend, to odpowiedź może być tylko i wyłącznie jednak. Ceny paliw w sobotę i niedziele pozostaną konkurencyjne na tle tego, co zapowiada się w kolejnym tygodniu. A prognozy wskazują kolejny wzrost w przypadku tych dwóch paliw. Obronić się może tylko LPG.

Diesel, benzyna i LPG

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Sobota i niedziela mogą być ostatnimi dobrymi dniami, na tankowanie. Często jest tak, że wiele osób zastanawia się, czy lepiej nie będzie z odwiedzeniem stacji paliw poczekać do poniedziałku. W tym przypadku na pewno nie, bowiem diesel i benzyna mogą być już o kilka groszy drożej. A świadczy o tym chociazby jeden dość istotny czynnik.

Coraz mocniej widać jak słabnie polska złotówka na tle dolara czy też euro. A to niestety oznacza, że jako kraj będziemy płacili po prostu więcej za towar. A wszystko to zostanie tak naprawdę przerzucone w drugiej kolejności na nas, a więc kierowców. Słabnąca złotówka zapewne przyczyni się też niebawem do kolejnego wzrostu stóp procentowych w bankach. Pod tym względem sytuacja wygląda już bardzo nieciekawie.

Wybronić się w tym wszystkim mogą jedynie tankujący LPG. Paliwo to dalej tanieje i można tankować je na wielu stacjach paliw, za nieco ponad 3 złote. Lada moment może dojść do rekordowej różnicy między cenami wszystkich paliw. To także pokaże w jak niepewnych czasach żyjemy i jak sytuacja względem cen wciąż nieustannie się zmienia.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Maj pod dużym znakiem zapytania

Kwiecień na pewno nie rozczarował pozytywnie, ani też negatywnie. Ceny paliw przez cały miesiąc zachowują się dość stabilnie. Momentami jest nieco taniej, momentami nieznacznie drożej. Koniec końców diesel i benzyna kosztują praktycznie cały czas tyle samo. Podobnie zresztą jak LPG, które choć tanieje w hurcie, to jednak nie w detalu.

Kolejny miesiąc może nie być już jednak aż tak spokojny. Przewiduje się, że może dojść do załamania na rynku, na którzy wszyscy czekają. Bo niestety tak pokazują liczby, iż taki moment musi nadejść. A niestabilna wciąż sytuacja z ropą pokazuje, że każdy kryzys może mieć jeszcze grosze odzwierciedlenie na gospodarce. Za to wszystko jak zawsze zapłacą głównie kierowcy, a w drugiej kolejności reszta obywateli – oczywiście w tym kierowcy, po raz drugi.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News