PILNE: Diesel, benzyna i LPG tanieją mocno w hurcie. Ile zapłacimy za tankowanie?

PILNE: Diesel, benzyna i LPG tanieją mocno w hurcie. Ile zapłacimy za tankowanie?

ropa ceny paliw opec obniżka

Podaj dalej

Coraz taniej kosztuje diesel, benzyna i LPG w hurtowych cenach. Kierowcy nie muszą się już zastanawiać ile będą płacili za paliwo, bowiem po prostu będą płacili taniej! A to przecież najlepsza informacja dla wszystkich zmotoryzowanych. Zwłaszcza po tak długim okresie ciągłych podwyżek, który w końcu dobiegł końca.

Diesel, benzyna i LPG tanieją

Jeżeli chodzi o benzynę ta 3 listopada kosztowała 4 879 zł/m3, z kolei po miesiącu jej cena wynosi 4 429 zł/m3. Praktycznie cały poprzedni miesiąc 95-tka taniała, ale tak naprawdę nie było widać tego na stacjach paliw. Dopiero teraz kierowcy zaczną odczuwać niższą cenę w swoim portfelu. Powodem były oczywiście marże, które rosły przy taniejącym paliwie.

Nie inaczej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o diesel. Tutaj przed miesiącem jego cena wynosiła 4 982 zł/m3, a obecnie 4 656 zł/m3. To sprawia, że także olej napędowy powinien tanieć i będzie taniał. Nie tylko za sprawą decyzji rządu o obniżce akcyzy, ale również naturalnie. Oznacza to tym samym, że powinno być jeszcze taniej na stacjach, niż zapowiadano.

Najmniej optymistycznie w całym zestawieniu wypada LPG, ale i ono będzie tanieć. Obecnie jego cena w hurcie jest na poziomie 2,77 zł za litr, gdy na stacjach płacimy niemalże 3,40 zł/l. To pokazuje, że stacje paliw mają z czego schodzić. Niektórzy analitycy twierdza nawet, że dość szybko zbliżymy się do granicy trzech złotych.

Ile będzie kosztowało nas tankowanie?

Bardzo dobrym sygnałem w tym wszystkim jest to, że ropa naftowa jest coraz tańsza. Przez ostatni tydzień cena za baryłkę utrzymała się na granicy 70 dolarów! A to ponad 10 dolarów mniej niż przez ostatnie wcześniejsze tygodnie. To także mocno przełoży się na cenę za diesel i benzynę. Pozostaje tylko chwilę poczekać.

Największe obniżki będą jednak po nowym roku i wtedy przekonamy się, że różnica miesiąc do miesiąca jest naprawdę duża. Przewiduje się, że za olej napędowy i 95-tkę, będziemy płacili w okolicach 5,50 zł/l. Co dalej? Na to przyjdzie nam poczekać i baczenie obserwować dalsze ruchu na rynkach światowych. Bo to one w dużej mierze zdecydują o kondycji cen paliw w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News