PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Taka podwyżka ceny paliw czeka nas w nowym miesiącu

PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Taka podwyżka ceny paliw czeka nas w nowym miesiącu

paliwo diesel benzyna ceny

Podaj dalej

Diesel, benzyna i LPG już w lutym mocno wstrząsnął polskim rynkiem paliw. Marzec może okazać się pod tym względem ma być jeszcze bardziej zaskakujący i to niestety w złym tego słowa znaczeniu. Kierowców czekają kolejne podwyżki na stacjach paliw i mowa o wzrostach większych, niż w poprzednim miesiącu.

Zdrożeje diesel, benzyna i LPG

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo prognoza
fot. pixabay

W lutym niewątpliwie najlepiej utrzymywało się LPG. Autogaz dopiero w ostatnim tygodniu miesiąca zaczął nieznacznie drożeć, bowiem wcześniej przez długi czas tylko taniał. Teraz jednak i tutaj trzeba spodziewać się ciągłych podwyżek. Kwota 3 złote wedle zapowiedzi będzie osiągnięta dość szybko. I zapewne na takim poziomie ustabilizuje się na dłuższy okres.

Gorzej jednak jeżeli chodzi o diesel i benzynę, bowiem tutaj ceny mogą naprawdę podskoczyć znacząco. W ostatnim tygodniu miesiąca bardzo szybko zbliży się do poziomu 6 złotych za litr, a lada moment ceny paliw przekroczą ten poziom. Później już nadejdą tylko dalsze większe i mniejsze podwyżki. Rynek paliw odbije się również na wojnie, jaka trwa za naszą wschodnią granicą.

Warto przypomnieć sobie jakie ceny paliw były na początku lutego i porównać je z tymi obecnymi. A wszystko po to, aby później to wszystko porównać z tym co czeka nas za miesiąc. Może okazać się, że to jedne z dwóch z rzędu najbardziej czarnych miesięcy w historii polskiego rynku paliw. Takich skoków cen i takiej różnicy w cenie w takim krótkim okresie jeszcze nie było. A to zwiastuje tylko kolejne problemy finansowe Polaków.

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty
fot. pixabay

Za wszystko będziemy płacić więcej

Wszyscy doskonale pamiętamy jak skończyły się ostatnie większe podwyżki za diesel i benzynę. Przyczyniły się one do tego, że znacząco zdrożało wiele produktów w sklepie. Żeby nawet nie powiedzieć, że wszystkie. Z tego też powodu znacząco wzrosła inflacja i wiele wskazuje na to, że dalej będzie ona rosła. Tarcza antyinflacyjna w tym przypadku niewiele pomogła i niewiele pomoże.

Rząd ewidentnie nie jest w stanie poradzić sobie z nieustannie rosnącymi cenami produktów i usług. Podobna sytuacja ma miejsce jednak niemal na całym świecie. Kolejne wydarzenia na świecie niestety nie wpływają na to pozytywnie i zwiastują kolejne kłopoty. Paliwo w tym wszystkim odgrywa kluczową rolę.

stacja paliw benzyna diesel lpg ceny paliw
fot. pixabay

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News