PILNE: Diesel, benzyna i LPG możesz zatankować jeszcze taniej. Kierowcy coraz chętniej korzystają z tego sposobu

PILNE: Diesel, benzyna i LPG możesz zatankować jeszcze taniej. Kierowcy coraz chętniej korzystają z tego sposobu

diesel benzyna tankowanie

Podaj dalej

Wielu kierowców czuje rozczarowanie tym, o ile potaniał diesel, benzyna oraz LPG. Gorące zapowiedzi rozbudziły nadzieję, że wszędzie będzie z automatu taniej o około 30 groszy na litrze. Okazało się jednak, że ruchy cenowe nie były tak duże wszędzie jak oczekiwano. To sprawiło, że zaczęto szukać stacji paliw, które oferują je najtaniej.

Diesel, benzyna i LPG w niższej cenie

Wykorzystując przedświąteczną gorączkę zakupów, kliencie zaczęli sobie cenić stacje paliw m.in. przy supermarketach. Tam mogą naprawdę tanio zatankować paliwo. Zwłaszcza, że w tym okresie klienci są wręcz wabieni niższymi cenami, aby zaparkować później obok samochód i zrobić zakupy. Wiele osób się po prostu na to łapie.

A ceny w takich miejscach wyglądają naprawdę bardzo korzystnie. I są w zasadzie zbliżone do obniżek jakich oczekiwali kierowcy. Diesel można zatankować za około 5,70 zł/l, benzynę za 5,60 zł/l, a LPG w okolicach 3,10 zł/l. Nic więc dziwnego, że takie wartości cenowe przyciągają kierowców niczym magnez. W końcu zupełnie nie tak dawno musieli płacić jeszcze powyżej 6 zł/l.

Ale nie tylko stacje paliw przy centrach handlowych są kuszące. Praktycznie w każdym mieście są punkty, gdzie ceny wyglądają bardzo podobnie i zobaczyć można tam większy ruch. Konkurencyjność także znakomicie wpływa na portfele kierowców. Stacje wiedzą, że im szybciej sprzedadzą paliwa tym będą mogły zaoferować je jeszcze taniej. Ceny w hurcie powędrowały bowiem w ostatnim czasie w dół.

Tanie stacje paliw znów w modzie

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnich miesiącach nie było podobnej sytuacji. Ciężko było rozróżnić tańsze stacje paliw, od droższych. Wszystkie bowiem oferowały ceny paliw o bardzo podobnej wartości. Powodem były wysokie ceny w hurcie, które doprowadziły do patowej sytuacji. Nie było bowiem z czego zejść, a trzeba było oferować diesel, benzynę i LPG w najkorzystniejszej cenie.

Dlatego też wszędzie było podobnie. Teraz jednak karta się odwróciła i wraca to co było wcześniej. Kierowcy mają zatem większy wybór w podjęciu decyzji, gdzie chcą zatankować paliwo. Warto mieć na uwadze, że UOKiK Na bieżąco pada stan jakości paliw, a ten stoi na bardzo wysokim poziomie wszędzie. Dlatego nie można mówić o sytuacji, że gdzieś jest gorsze paliwo, a gdzieś lepsze. Jedynie kwestia komponentów może się różnić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News