PILNE: Diesel, benzyna i LPG łakomym kąskiem na stacjach paliw. Tyle, że 500 złotych robi tutaj różnice

PILNE: Diesel, benzyna i LPG łakomym kąskiem na stacjach paliw. Tyle, że 500 złotych robi tutaj różnice

stacja paliw diesel

Podaj dalej

Jak cenny w dzisiejszych czasach jest diesel, benzyna i LPG wie każdy. Tankowanie kończy się sporym wydatkiem dla każdego kierowcy posiadającego samochód. Nic więc dziwnego, że gdy darny produkt drożeje zaczyna mieć popyt. Tyle tylko, że jak łatwo się domyśleć nie chodzi o normalnych klientów, a… złodziei.

Diesel, benzyna i LPG bez opłaty

Biorąc pod uwagę kradzieże na stacjach paliw trzeba je podzielić na dwie kategorie – wykroczenia i kradzieże. To bardzo istotne, bowiem jest tutaj dość znacząca różnica. Granicą jest kwota 500 złotych, o czym bardzo często wiedzą przestępcy, decydując się na kradzież na stacji paliw. I nie chodzi tutaj wyłącznie o diesel, benzynę czy LPG, gdzie po zatankowaniu od razu kierowca odjeżdża. Chodzi również o produkty wewnątrz sklepu.

W tym przestępstw kradzieży było 1 405 –  licząc do września, bo do tego okresu zebrano jak na razie dane. Było ich zatem mniej, o ponad 100 w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jeżeli chodzi natomiast o wykroczenia dotyczące kradzieży, tutaj sytuacja jest odwrotna, gdyż odnotowano wzrost o blisko 8,5 proc. W tym roku było ich już 46 148, natomiast rok wcześniej 42 544.  To ogromna ilość, gdyż statystycznie to prawie 300 kradzieży dziennie!

Najczęściej na stacjach paliw złodzieje kradną paliwo – diesel, benzyną i LPG. Coraz więcej punktów posiada jednak kamery i o ile tablice rejestracyjne nie są kradzione, wówczas łatwo zidentyfikować złodzieja. W drugiej kolejności przestępcy patrząc, aby ukraść jak najwięcej rzeczy ze sklepu, a głównie alkohol i produkty spożywcze.

Paliwo w cenie

Pracownicy stacji paliw często pozostają bezradni w takich sytuacjach. Jedyne co mogą zrobić to zgłosić sprawę na policję i liczyć na to, że ich zdrowiu i życiu nie będzie nic zagrażało. Na szczęście z reguły kończy się na odjechaniu złodzieja po tankowaniu bądź wybiegnięciu ze sklepu z danym produktem. Wtedy pracownik może spokojnie zgłosić już sprawę na policję.

O ile LPG tankowanie jest dla siebie, o tyle diesel i benzyna z reguły idzie na sprzedaż. Zarobek na tym jest obecnie spory, bowiem schodząc z ceny np. o złotówkę i tak można zarobić sporo, przy tak wysokich cenach za paliwo. Nic więc dziwnego, że taka opcja kusi przestępców. Policja jednak bardzo często szybko reaguje i łapie osoby, które dopełniły się takiego czynu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News