PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Kierowcy błyskawicznie zareagowali na sytuację w kraju

PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Kierowcy błyskawicznie zareagowali na sytuację w kraju

stacje paliw tankowanie

Podaj dalej

Diesel, benzyna, ale także i LPG wywołują duży niepokój jeżeli chodzi o kierowców w Polsce. Ostatnie dni nie są łatwe, a na pewno kolejne okażą się jeszcze cięższe pod względem cen paliw. Dziś już wiadomo jak zareagowali kierowcy w momencie, kiedy w Ukrainie wybuchła wojna. Ruch na stacjach paliw wzrósł niezwykle gwałtownie.

Tak kierowcy rzucili się po diesel, benzynę i LPG

diesel benzyna stacja
fot. freepik

24 lutego 2022 roku przejdzie do historii świata, ale i naszego kraju z wielu powodów. Dzień ten był początkiem rozpoczęcia wojny przez Rosję na Ukrainę. Tego dnia w Polsce odnotowano gwałtowny wzrost kierowców tankujących diesel, benzynę i LPG. Okazuje się, że było to aż 36 procent więcej tankowań, niż dnia poprzedniego. Takie dane podali eksperci firmy Proxi.cloud i platformy badawczej UCE Research.

To zatem bardzo duża liczba samochodów, które ”zgłosiły” zapotrzebowanie na paliwo. Tym samym nic dziwnego, że zapanował pewnego rodzaju chaos i niepokój, a tym samym ludzie zaczęli się nakręcać na to, że zabraknie paliwa na stacjach. Sytuacja z odnotowywaniem dużego ruchy była odnotowywana przez trzy dni.

Nic dziwnego zatem, że wprowadzono pewnego rodzaju ograniczenia w sprzedaży, które na niektórych stacjach obowiązują do dziś. Jednym z bardziej popularnych jest możliwość zatankowania nie większej ilości niż 50 litrów. Ma to zapobiec podobnej sytuacji, gdyby kierowcy znów ruszyli nagle tankować. A taka sytuacja może mieć miejsce w razie kolejnej dezinformacji bądź niespodziewanej sytuacji.

paliwa paliwo diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Sytuacja wróciła do normy

Obecnie tankowanie w Polsce wróciło do normy. Bardziej teraz można spodziewać się tego, że kierowcy będą rzadziej odwiedzać stacje, aby zatankować diesel, benzynę czy LPG. Wynikać to będzie z rosnących cen. Te są już wyższe od tamtego momentu nawet o 1,50 złotych na litrze. A zatem kwota jest już dość wysoka.

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak będzie zmieniała się sytuacja z dnia na dzień jeżeli chodzi o ceny. Wiadomo, że bardziej należy spodziewać się kolejnych podwyżek. Pytanie tylko jak bardzo będą one wysokie. Mogą to być kolejne duże skoki, które karzą odstawić na pewien czas samochód.

paliwo ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News