PILNE: Diesel, benzyna i LPG jeszcze tańsza po świętach. Ale uwaga! Tylko do końca 2021 roku

PILNE: Diesel, benzyna i LPG jeszcze tańsza po świętach. Ale uwaga! Tylko do końca 2021 roku

tankowanie diesel paliwo

Podaj dalej

Po świętach, ale jeszcze przed sylwestrem, warto wybrać się na stacje paliw, aby zatankować diesel, benzynę lub LPG. Wspomniane paliwa będą jeszcze tańsze niż wcześniej, ale na pewno także tańsze niż po nowym roku. Wiadomo bowiem, że od 1 styczni aakcyza będzie nieznacznie wyższa, ale na pewno podniesie nieco ceny paliw.

Najlepszy tydzień, aby zatankować diesel, benzynę lub LPG

Długo czekaliśmy na to, aż ceny paliw w końcu zaczną spadać. Od tygodnia możemy jednak cieszyć się już stosunkowo niższymi cenami niż wcześniej. Wszystkie paliwa tanieją i w najbliższym czasie nie powinno się nic zmienić. O kilka groszy mogą jedynie zdrożeć po nowym roku, bowiem obniżona akcyza będzie miała inny próg. Mówimy tutaj jednak naprawdę o groszowych sprawach.

Kluczowe dla tego po ile będzie diesel i benzyna, jest cena ropy na świecie. Na razie prognozy są stosunkowe dobre i na pewno lepsze, niż przed grudniem. Ostatni miesiąc przyniósł wiele lepszych zmian, pod względem tego, ile płacimy za paliwo. Także złotówka stała się nieco mocniejsza! To zaczyna przekładać się na ceny.

Oba paliwa ropne będzie można zatankować nawet poniżej 5,70 zł/l w tym tygodniu. Z kolei LPG poniżej 3,15 zł/l. To już naprawdę bardzo korzystne kwoty, które satysfakcjonują kierowców. Mając na uwadze oczywiście poprzednie wartości. Bo ogólnie im taniej, tym logiczne, że tak naprawdę lepiej.

Wchodzimy w okres pełen znaków zapytania

Styczeń niewątpliwie będzie bardzo zagadkowym miesiącem, jeżeli chodzi o paliwa. A w zasadzie to, co będzie się działo na świecie i jak będą reagowały rynki oraz giełda. Niewątplwiie dla kierowców najważniejsze jest to, aby okres zimowy dobiegł końca. Wtedy na pewno powinny spotkać nas obniżki, także pod kątem LPG.

Okres grzewczy, zamieszanie z cenami gazu i energii na świecie, wprowadziło w ostatnim czasie sporo chaosu. Z tergo też powodu ceny po prostu wariowały i trudno było złapać im odpowiedni poziom i stabilizację. To też sprawiało, że ceny w pierwszych dwóch miesiącach ostatniego kwartału roku mocno szły w górę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News