PILNE: Diesel, benzyna i LPG jednak bez obniżki VAT?! Sprawą zajmie się Komisji Finansów Publicznych

PILNE: Diesel, benzyna i LPG jednak bez obniżki VAT?! Sprawą zajmie się Komisji Finansów Publicznych

diesel paliwo sejm

Podaj dalej

Sejm miał zdecydować o tym, czy diesel, benzyna i LPG będą tańsze od 1 lutego tego roku. Na obradach jednak podjęto zupełnie inną decyzję, która mogła zaskoczyć wielu. Projekt ustawy obniżający VAT na żywność, paliwa i energię został skierował w środę do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych. Co to oznacza?

Jaki będzie VAT na diesel, benzynę i LPG

diesel paliwo pieniadze

– Marszałek Sejmu, po zasięgnięciu opinii Prezydium Sejmu, proponuje, aby Sejm skierował poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia. Jeżeli nie usłyszę sprzeciwu, będę uważał, że Sejm propozycję przyjął. Sprzeciwu nie słyszę – powiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Sejm jednak zadecydował, że KFP ma zająć się rozpatrzeniem poselskiego projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług jeszcze w środę. Oznacza to, że w późniejszych godzinach możemy poznać już decyzję, która będzie kluczowa. Wpłynie ona, bowiem na to, czy diesel, benzyna i LPG będą posiadały 8 procent VAT.

Dla kierowców, ale i nie tylko, to bardzo ważna decyzja. Nic nie wskazuje na to, że Komisja Finansów Publicznych zadecyduje inaczej. Tym samym powinna zgodzić sie na to, aby paliwa w Polsce były tańsze. Ale oczywiście nie tylko paliwa, bowiem także ceny mają spaść na żywoność. Tam VAT ma być zerowy.

benzyna diesel paliwo

Ceny paliw na razie bez zmian

Patrząc na diesel i benzynę nie widać żadnych ruchów, jeżeli chodzi o spadek czy wzrost. Średnie ceny paliw zostały praktycznie zachowane z ubiegłego tygodnia. Choć trzeba zwrócić uwage, że 95-ka zaliczyłą groszowy wzrost. To też pokazuje, jak silna jest obecnie stabilizacja cen na popularne paliwa. Jedynie LPG zdołało potanieć o trzy grosze.

diesel zakaz paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News