PILNE: Diesel, benzyna i LPG czeka nowy proces na stacjach. Będzie jeszcze korzystniej na stacjach paliw

PILNE: Diesel, benzyna i LPG czeka nowy proces na stacjach. Będzie jeszcze korzystniej na stacjach paliw

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

W nadchodzących dniach diesel, benzynę oraz LPG czeka zupełnie nowy proces na stacjach paliw. Będzie to niezwykle kluczowe dla kierowców, tankujących paliwo pod względem ceny jaką muszą płacić. Wszyscy wokół zapowiadają obniżki ceny paliw, co jak już wiadomo będzie miało miejsce. Może ona być jeszcze większa niż się wydaje.

Stacje paliw zaczynają obniżać cenę za diesel, benzynę i LPG

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Przez ostatnie dwa tygodnie niemal nieustannie kierowcy obserwowali cały czas coraz to wyższe ceny. W tak krótkim czasie diesel czy benzyna potrafiły zdrożeć o 2 zł, 2,50 zł, a nawet ponad 3 zł za każdy litr. LPG też jest około 40 procent droższe, niż było, bowiem kosztuje już około 2,60 zł/l. Tutaj zatem kierowcy płaca około złotówkę taniej.

Kończy się jednak moment, w którym kierowców znów będą drżeć przed tym, co zobaczą na stacjach. Już w poniedziałek ceny paliw będą niższe i wraz z każdym kolejnym dniem będzie to coraz bardziej widoczne. Analitycy i eksperci nie wykluczają, że pod koniec tygodnia będzie to już różnica kilkudziesięciu groszowa.

Przyczyni się do tego niewątpliwie w dużym stopniu konkurencyjność. Ci którzy będą chcieli zarabiać, po prostu odważniej i szybciej wykonają krok ku temu. Za nim niczym w domino pójdą inni, którzy nie będą chcieli doprowadzić do sytuacji dużego spadku dziennej sprzedaży. Zwłaszcza, że niektórzy wciąż sprzedają diesel i benzynę zakupioną wcześniej, po niższej cenie. Mają zatem z czego schodzić i czym zachęcać kierowców do tankowania. Pierwsze dni będą niewątpliwie spokojne pod tym względem.

diesel benzyna stacja
fot. freepik.pl

Giełda, hurt, waluta – wszystko na plus

Wszystkie trzy powyższe wskaźniki zaczęły z korzyścią działać ceny paliw. Diesel i benzyna nie będą już straszyły za jakiś czas cenami z liczbą 8 na początku, jak i liczbą 7. Wiele wskazuje na to, że ceny obu tych paliw będą zaczynały się od liczby 6 i to ona, jak na razie przed dłuższy okres stanie się ”normalną ceną” dla kierowców w Polsce. Na wyższe spadki w najbliższych tygodniach i miesiącach nie ma, jak na razie co liczyć.

Jeżeli cokolwiek będzie się miało znów zmienić, to tylko i wyłącznie na niekorzyść. Zwłaszcza, że wciąż daleka droga do tego, aby odblokować ropę z Iranu. A to mógłby być jeden z bodźców, który sprawiłyby gwałtowne obniżki na stacjach paliw. Wtedy diesel i benzyna znów byłaby z piątkąz przodu! Z kolei LPG w najbliższym czasie dość mocno zacumuje na cenie około 3,50 złotych.

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News