PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Będą nowe promocje na paliwo na stacjach paliw. Konkurencja nie pozostanie bierna

PILNE: Diesel, benzyna i LPG. Będą nowe promocje na paliwo na stacjach paliw. Konkurencja nie pozostanie bierna

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Wysoka cena za diesel i benzynę stała się swego rodzaju furtką dla stacji paliw do przyciągania nowych klientów. Słowo klucz to ”promocja” i w najbliższym czasie można spodziewać się tego, że ten slogan będzie przyświecał niższym opłatom za tankowanie. To na pewno swego rodzaju nowość, bowiem miejsca te kojarzyły się ze zbieraniem punktów, a nie jakimiś rabatami w cenie za lojalność.

Diesel, benzyna i LPG – rozpoczyna się licytacja

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com – shyachlo

Choć pomysłów związanych z tańszym tankowaniem było wiele, to jednak żadna stacja nigdy nie zdecydowała się na taki krok. Powodów był dość naturalny – skoro diesel czy benzyna kosztowały około 5 złotych, nie było takiej potrzeby. Tym bardziej że przy takich wartościach ciężko było zachęcać czymś więcej, niż po prostu odpowiednią obniżką marży.

Teraz jednak sytuacja jest nieco inna niż przed laty. Paliwo jest droższe, ma nałożoną wyższą marżę modelową, a klient dość sceptycznie podchodzi do tankowania. Dlatego też stacje paliw szukają nowych rozwiązań, aby zachęcić do tego, aby użytkować paliwo. W końcu jeżeli klient nie tankuje, to dany punkt i właściciel nie zarabia. A biznes musi się przecież kręcić.

Jako pierwszy tak odważną promocję zapoczątkował PKN Orlen. W internecie można znaleźć wiele komentarzy kierowców w stylu – czekamy na odpowiedź pozostałych stacji paliw w kraju. A ta może już niebawem się pojawić. Tak to bowiem działa w każdym biznesie, że nikt nie pozostaje w tyle, aby po prostu nie przepaść. Odpowiedź musi nadejść, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekają na to, co zaoferują inni.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Zyskuje tylko klient

Oczywiście dla kierowców tego typu rywalizacja jest zbawienna, bowiem będą mogli po prostu taniej tankować. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby to ostatnie ogniwo, które napędza gospodarkę i biznes, było najbardziej zadowolone. Jak bardzo przyczyni się to do efekty końcowego, a więc tego, ile zapłacimy za diesel i benzynę? Czas pokaże.

Pytanie też, czy ktoś pomyśli o kilku milionach kierowców, którzy jeżdżą na LPG. Choć akurat oni najmniej potrzebują wsparcia. Bo gdy inni płacą 8 złotych za litr, ci prawie o 5 złotych mniej. Teraz niewątpliwie na postrzeganie cen paliw, ich średnie i wzrosty i obniżki trzeba będzie spojrzeć inaczej. Uwzględnić bowiem trzeba dodatkowe zniżki, jakie czekają i będą czekać.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News