PILNE: Czy 31 grudnia warto tankować diesel, benzynę lub LPG? A może lepiej poczekać na nowy rok?

PILNE: Czy 31 grudnia warto tankować diesel, benzynę lub LPG? A może lepiej poczekać na nowy rok?

paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Kiedy lepiej będzie zatankować diesel, benzynę lub LPG – w tym, czy może w następnym roku? Większość kierowców zadaje sobie to pytanie, mając na względzie to, że bliżej weekendu powinni zatankować. Głównie rozchodzi się oczywiście o kwestie finansowe i potencjalne oszczędności z tym związane. Odpowiedź mimo wszystko wydaje się dość prosta.

Diesel, benzyna i LPG tańsze w 2021 roku

Jeżeli brać pod uwagę ostatni dzień tego roku i pierwszy dzień kolejnego, to zdecydowanie lepiej zatankować przed weekendem. Kierowcy powinni pamiętać, że w związku z tarczą antyinflacyjną taniej tankujemy do końca 31 maja. Ale jest tam jeden mały ”haczyk”, bowiem od 1 stycznia będzie obowiązywała nowa stawka. Będzie ona nieznacznie wyższa od tej którą mamy teraz.

Tym samy diesel, benzyna i LPG powinny nieznacznie zdrożeć. Nie ma mowy jednak o dużych kwotach, a jedynie kilku groszach. Nie ma zatem co zwlekać do weekendu, tylko tam, gdzie jest niska cena warto się zatrzymać i zatankować. Choć nie uda się zaoszczędzić milionów, to jednak będziemy paliwo wlewać taniej. A o to przecież chodzi w życiu kierowcy.

Jeżeli chodzi o styczeń nie można tutaj mówić o tym, że ceny będą wyższe niż z końcem grudnia. Początek będzie oczywiście różny, ale w połowie miesiąca sytuacja powinna się ustabilizować i rolę będą odgrywały inne czynniki. Między innymi cena ropy na świecie, a bardziej ceny hurtowe za które stacje paliw będą zaopatrywały się w towar.

Styczeń będzie dobrym miesiącem

Początek roku nie zwiastuje dużych zmian w cenach paliw. Bardziej należy spodziewać się stabilizacji cen i minimalnych obniżek. Ważne jest dla kolejnego miesiąca, lutego, będzie jednak to co dzieje się teraz na giełdzie. A niestety widać lekki skok cenowy jeżeli chodzi o baryłkę ropy. Do poziomu zmartwienia jeszcze daleka droga, ale na pewno warto mieć to na uwadze.

Diesel, benzyna i LPG powinny balansować w granicach 10 groszy w dół i w górę od średnich krajowych. Te jak na razie są dość dobre, zwłaszcza mając na uwadze ceny z listopada, kiedy padły rekordy w Polsce. Na razie nic nie zwiastuje ku temu, aby sytuacja miała powrócić. Spokojnie zatem kierowcy powinny szukać najlepszych stacji paliw dla swojego portfela.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News