PILNE: Czy 31 grudnia warto tankować diesel, benzynę lub LPG? A może lepiej poczekać na nowy rok?

PILNE: Czy 31 grudnia warto tankować diesel, benzynę lub LPG? A może lepiej poczekać na nowy rok?

paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Kiedy lepiej będzie zatankować diesel, benzynę lub LPG – w tym, czy może w następnym roku? Większość kierowców zadaje sobie to pytanie, mając na względzie to, że bliżej weekendu powinni zatankować. Głównie rozchodzi się oczywiście o kwestie finansowe i potencjalne oszczędności z tym związane. Odpowiedź mimo wszystko wydaje się dość prosta.

Diesel, benzyna i LPG tańsze w 2021 roku

tankowanie diesel paliwo

Jeżeli brać pod uwagę ostatni dzień tego roku i pierwszy dzień kolejnego, to zdecydowanie lepiej zatankować przed weekendem. Kierowcy powinni pamiętać, że w związku z tarczą antyinflacyjną taniej tankujemy do końca 31 maja. Ale jest tam jeden mały ”haczyk”, bowiem od 1 stycznia będzie obowiązywała nowa stawka. Będzie ona nieznacznie wyższa od tej którą mamy teraz.

Tym samy diesel, benzyna i LPG powinny nieznacznie zdrożeć. Nie ma mowy jednak o dużych kwotach, a jedynie kilku groszach. Nie ma zatem co zwlekać do weekendu, tylko tam, gdzie jest niska cena warto się zatrzymać i zatankować. Choć nie uda się zaoszczędzić milionów, to jednak będziemy paliwo wlewać taniej. A o to przecież chodzi w życiu kierowcy.

Jeżeli chodzi o styczeń nie można tutaj mówić o tym, że ceny będą wyższe niż z końcem grudnia. Początek będzie oczywiście różny, ale w połowie miesiąca sytuacja powinna się ustabilizować i rolę będą odgrywały inne czynniki. Między innymi cena ropy na świecie, a bardziej ceny hurtowe za które stacje paliw będą zaopatrywały się w towar.

Diesel nie powoduje smogu? Powoduje!

Styczeń będzie dobrym miesiącem

Początek roku nie zwiastuje dużych zmian w cenach paliw. Bardziej należy spodziewać się stabilizacji cen i minimalnych obniżek. Ważne jest dla kolejnego miesiąca, lutego, będzie jednak to co dzieje się teraz na giełdzie. A niestety widać lekki skok cenowy jeżeli chodzi o baryłkę ropy. Do poziomu zmartwienia jeszcze daleka droga, ale na pewno warto mieć to na uwadze.

Diesel, benzyna i LPG powinny balansować w granicach 10 groszy w dół i w górę od średnich krajowych. Te jak na razie są dość dobre, zwłaszcza mając na uwadze ceny z listopada, kiedy padły rekordy w Polsce. Na razie nic nie zwiastuje ku temu, aby sytuacja miała powrócić. Spokojnie zatem kierowcy powinny szukać najlepszych stacji paliw dla swojego portfela.

diesel benzyna paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News