PILNE: Czy 17 i 18 kwietnia zatankujemy paliwo? Dlaczego pojawił się duży znak zapytania dla kierowców

PILNE: Czy 17 i 18 kwietnia zatankujemy paliwo? Dlaczego pojawił się duży znak zapytania dla kierowców

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

17 i 18 kwietnia to bardzo ważne dni dla Polaków, ale czy w tych dniach uda nam się zatankować paliwo? Stacje paliw zawsze były otwarte te w dni, dlatego wszelkiego znaki zapytania pojawiające się w internecie budzą niepokój. Kierowcy nie powinni się niepokoić, bo nie ma ku temu żadnych powodów. Wszystkie obiekty mają funkcjonować normalnie.

Paliwo dostępne 24 h na dobę

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Niepotrzebne plotki i dezinfomracja – tak krótko można określić to, co pojawia się w kwestii 17 i 18 kwietnia. Na każdej stacji paliw tego dnia będzie dostępne paliwo, bowiem żadna ze stacji nie planuje się zamykać na Wielkanoc. Pojawiające się głosy o tym, że to dla dobra zwiększenia zapasów i ustabilizowania dostaw, to nic innego jak zwykłe bzdury.

Paliwo w Polsce jest w bardzo dobrej kondycji, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie, dostawy i ilość. Tak było od zawsze i nic się w tym temacie nie zmieniło nawet przez moment. Jako kraj jesteśmy nawet zabezpieczeni na dłuższy okres, gdyby nawet doszło do sytuacji kryzysowej. Więc mowa o tym, że z dnia na dzień miałby nastąpić kryzys, jest zupełnie nierealne.

A z paliwami w Polsce jest tak naprawdę tylko lepiej – wystarczy tylko spojrzeć na ceny. Z dnia na dzień na coraz większej liczbie stacji paliw widac obniżki. Dziś najniższe ceny, jakie udało nam się zaobserwowac to LPG w cenie 3,09 zł/l, benzyna za 6,29 zł/l, a diesel za 6,79 zł/l. To naprawdę już bardzo atrakcyjna cena względem tego co było.

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Na Wielkanoc tylko taniej

W Wielkanoc stacje paliw będą otwarte i będą oferowały lepsze ceny, niż tak naprawdę widzimy dzisiaj! Paliwo będzie jeszcze bardziej zachęcać do tego, aby podróżować. Szacuje się, że do tego dnia ceny mogą spaść o 10-15 groszy, niż te jakie widzimy dziś. Stacje paliw naprawdę mają popis do tego, aby zacząć mocno konkurować cenami.

A są miejsca, gdzie to właśnie konkurencja wymusza najniższe ceny. To tylko korzyść dla kierowców, bowiem wówczas można zatankować paliwo w naprawdę dobrej cenie. Dobra orientacja w tym temacie może sprawić, że warto będzie podjechać na drugą część miasta tylko po to, ab zatankować diesel, benzynę lub LPG.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News