PILNE: Co czeka na kierowców w 2022 roku? Ogromne wydatki o których nawet nie wiedzą

PILNE: Co czeka na kierowców w 2022 roku? Ogromne wydatki o których nawet nie wiedzą

kierowcow jazda probna

Podaj dalej

2022 roku nie będzie łatwy dla kierowców w Polsce. Czekają na nich kolejne zmiany, które jak zawsze utrudniają życie, a nie mu pomagają. Choć oczywiście trzeba na to rzucić duży cudzysłów, bowiem intencje są w tym przypadku bardziej dobre niż złe. Oczywiście zawsze jest tego drugie dno, ale trzeba na to patrzeć pod kątem bezpieczeństwa i dobra ogólnego.

Nie łatwe życie kierowców

Już początek roku przyniesie pierwsze ważne zmiany. Będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym taryfikatorem, który narzuci na nas nowe punkty i wyższe mandaty. Będzie tym samym zdecydowanie łatwiej stracić dużo pieniędzy w związku z grzywką, ale także i… prawo jazdy. Trzeba będzie być naprawdę ostrożnym na drodze.

W drodze są także wyższe opłaty związane z ubezpieczeniem OC. Oczywiście jest to niejako konsekwencja zmian w prawie, a więc dodatkowych opłat za punkty karne. Ale i sama polisa ma pójść w górę o kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczalnie dużo tracą m.in. na naprawach uszkodzonych pojazdów. Usługa jest coraz droższa, a i części także. Nie jest zatem możliwe cały czas oferować tak niskie stawki.

Zmiany mają być także związane z cenami na stacji kontroli pojazdów. Choć nie zostało to jeszcze zatwierdzone, to jednak pod koniec przyszłego roku taka zmiana powinna w końcu wejść w życie. Warto także pamiętać, że w połowie roku część kierowców będzie już posiadała nowe dowody rejestracyjne, gdzie będą wbijane przeglądy.

To jednak nie wszystko

Samo zdanie egzaminy prawo jazdy ma być znacznie trudniejsze. Pytania z teorii nie będą już dostępne publicznie, dlatego każdy kursant nie wie, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Nie będzie to już zatem wiedza wyuczona niczym tabliczka mnożenia. Tutaj trzeba będzie pomyśleć i posiadać odpowiednią wiedzę.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego także narzekały na niskie stawki za kursy. Tutaj także można spodziewać się zmian, bowiem dojdzie do sytuacji, że przestaną one już całkowicie na siebie zarabiać. Choć można śmiało powiedzieć, że już teraz mierzą się z taką sytuacją.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News