PILNE: Co czeka diesel i benzynę? Podjęto bardzo ważną decyzję dla kierowców

PILNE: Co czeka diesel i benzynę? Podjęto bardzo ważną decyzję dla kierowców

dystrybutor paliwo silnik diesel

Podaj dalej

Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali początku roku i tego, co przyniesie w kwestii cen za diesel oraz benzynę. Istotne z punktu widzenia kierowców jest zawsze to, jaką decyzję w kwestii ropy podejmie OPEC+ na comiesięcznym spotkaniu. Podobnie jak wcześniej tak i teraz nie będzie żadnych zmian związanych z wydobyciem ropy.

Diesel i benzyna. Ceny nie zmienią się przez decyzję OPEC+

diesel paliwo tankowanie

Z prognoz jasno wynika, że rynek ropy jest łagodny i mimo pewnych niepokojących symptomów nie ma planów wzrostu wydobycia. ”Wpływ nowego wariantu omikron będzie łagodny i krótkotrwały, gdyż świat staje się lepiej przygotowany do radzenia sobie z pandemią i związanymi z nią wyzwaniami. Jest to dodatek do stabilnych perspektyw gospodarczych zarówno w gospodarkach rozwiniętych, jak i wschodzących” – napisano w komunikacie Wspólnego Komitetu Technicznego

Nie ma zatem w tej kwestii ani złych, ani też dobrych wiadomości. Dzieje się to, co po prostu zaplanowano przed kilkoma miesiącami i w pełni zdaje to egzamin. Przynajmniej w oczach osób decydujących o tym, ile tak naprawę ropy jest na rynku. Istotną rolę w tym temacie odgrywa również to, w jakiej cenie jest ropa na światowych rynkach.

Jeżeli chodzi o baryłkę ropy brent, ta wyceniana jest obecnie lekko poniżej 80 dolarów. To na pewno satysfakcjonująca na pewien sposób cena, biorąc pod uwagę, że na początku grudnia wynosiła ona nieco ponad 70 dolarów. Bez większej ingerencji zanotowano zatem skok cenowy blisko o 10 dolarów. To też niewątpliwie wpłynie z czasem na cenę za diesel i benzynę, ale to dopiero za ponad miesiąc.

diesel zakaz paliwo

Cena za diesel i benzynę w granicach rozsądku

To, co będzie się działo w najbliższym czasie na stacjach paliw nie powinno być dla kierowców niczym niepokojącym. Nie odczujemy na pewno takich zmian z jakimi mieliśmy do czynienia przez cały poprzedni rok. Miesiąc do miesiąca notowane były wyłącznie wzrosty ceny paliw, a czasem nawet kilkudziesięcio groszowe.

Teraz będzie niewątpliwie stabilnie, choć oczywiście lekkie skoki ceny na pewno będą się pojawiały. Tak jak w ostatnim czasie pojawiają się obniżki, tak zapewne będzie moment, że przyjdzie nam się zmierzyć z lekkimi podwyżkami. Ruchy te nie będą jednak istotne dla naszych portfeli.

diesel paliwo benzyna

Tydzień w tydzień jest taniej

W ciągu najbliższych godzin pojawią się średnie ceny paliw, jakie obowiązują w Polsce. Ze wstępnych analiz wynika, że znów będą one niższe niż w poprzednim tygodniu. Prognozy na kolejny tydzień bardziej się ustabilizują. Diesel, benzyna, ale także i LPG będą w podobnych cenach, jakie mamy obecnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News