PILNE: Ceny paliw zaraz będą wyższe. Tankujcie szybko, żeby zdążyć przed Wielkanocą

PILNE: Ceny paliw zaraz będą wyższe. Tankujcie szybko, żeby zdążyć przed Wielkanocą

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Nie ma już co zwlekać z tankować, bowiem lada momenty ceny paliw pójdą w górę. I niestety stanie się to zapewne jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Kiedy zatem najlepiej zatankować paliwo? Najlepiej zrobić to… jak najbszybciej. Wiedzą jak wygląda sytaucja i jak stacje paliw szybko reagują, nie ma sensu czekać i z tym zwlekać.

Ceny paliwa zaczynają rosnąć

ceny paliw stacja
fot. freepik

Kto ma zaplanowane wyjazdy na świąteczny weekend lepiej niech się śpieszy. Tankowanie w piątek, sobotę czy niedziele będzie na pewno mniej opłacalne. W środę ceny paliw podskoczyły w hurcie o około 20 groszy, a w kolejnych dniach spodziewane są kolejne wzrosty. Tym samym zmienią się również ceny paliw w detalu.

Diesel i benzyna będą zatem o podobną kwotę wyższą. Wynika to chociażby z tego, że na oba te paliwa praktycznie nie ma marży, więc każda stacja paliw musi odpowiednio wcześnie reagować na to co się dzieje. Do weekendu zatem paliwa mogą zdrożeć średnio o około 30 groszy. Nie ma zatem co zwlekać i lepiej czym prędzej udać się zatankować. O ile oczywiście samochód jest bliżej rezerwy niż dalej.

Wzrosty ceny paliw to efekt tego, że Rosja zapowiedziała dalsze działa wojenne na Ukrainie. Wydawało się, że rozmowy o embargo na rosyjską ropę wywołają tego typu sytuację, ale nic takiego. Nawet odrzucenie dalszych rozmów w sprawie tego typu sankcji nie pomogło. Cena baryłki ropy zaczyna zbliżać się już do stawki 110 dolarów za baryłkę.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Diesel i benzyna zdrożeją

Kierowcy mogą spodziewać się, że z dnia na dzień ceny paliw będą powoli szły w górę. Kto tankuje rzadko oraz jeździ mniej i tak powinien zdecydować się na to, aby już zatankować. Tańsze paliwo zawsze daje oszczędności, nawet jeżeli tylko uzupełniamy braki w postaci połowy baku. Nie trzeba wcale czekać do momentu, aż samochód będzie pokazywał rezerwę.

To kolejne odbicie w ostatnim czasie, kiedy po spadku znów nadchodzi moment wyższych cen. Ostatnio wędrowały one bardzo wysoko, dlatego też wszyscy z niepokojem będą przyglądali się co teraz. Oby to była tylko chwilowa sytuacja i zbyt mocno nie wpłynęła na nasze i tak jużuszczuplone portfele.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News