PILNE: Ceny paliw wysokie, ale tylko na chwile? OPEC+ zdecydowało się zwiększyć wydobycie ropy

PILNE: Ceny paliw wysokie, ale tylko na chwile? OPEC+ zdecydowało się zwiększyć wydobycie ropy

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Jest światełko w tunelu, jeżeli chodzi o ceny paliw. Bardzo możliwe, że koszmar który obecnie trwa szybko się zakończy. To za sprawą decyzji kartelu OPEC+, który zdecydował się zwiększyć wydobycie ropy, aby zrekompensować braku po stronie rosyjskiej. Taka zmiana będzie jednak miała miejsce w lipcu i sierpniu, a co dalej będzie ustalane w późniejszym czasie.

Ceny paliw mogą nie być aż tak duże

ceny paliw nbp
fot. freepik

Teraz pozostaje tylko pytanie, jak to realnie wpłynie na ceny paliw? Czy będziemy świadkami obniżek, czy po prostu nie będziemy doświadczać już tak gwałtownych wzrostów. Dziura po Rosji zostanie w pewnym stopniu załatana, ale tak naprawdę ilość o której jest mowa, nie jest jakąś wielką liczbą ratującą świat. Mowa bowiem 648 tysiącach baryłek dziennie, a więc niemal tylu ilu niejako ubyło.

OPEC+ lekko dolewa, ale nie chce przesadzić z ilością. Wszystko po to, aby dalej zarabiać i dalej mieć kontrolę nad tym co się dzieje. Zbyt duża ilość mogłaby negatywnie wpłynąć na sytuację rynkową. Zwłaszcza w okresie dużego zapotrzebowania, które właśnie następuje. Ceny paliw na pewno wyhamują po takiej decyzji, ale pytanie co dalej?

Polsce na pewno już nie będzie tak mocno grozić już tak mocno kwota 9 złotych za benzynę, jaka powoli wyrastała na horyzoncie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zwiększenie wydobycia to jedno, ale co będzie się działo w rzeczywistości to druga rzecz. Ceny paliw jak doskonale wiemy wszyscy, nie potrzebują wiele, aby móc rosnąć i móc maleć. To już nie czasy kiedy zmiany w cenach były kosmetyczne i niewielkie.

stacja paliw ceny
fot. freepik

Potrzeba dużo więcej

Kryzys jaki doprowadził do wysokich ceny paliw trwa już kilka dobrych miesięcy. Świat wciąż nie poradził sobie z tym, aby ustabilizować sytuację. A tak naprawdę jest coraz drożej z miesiąca na miesiąc. Nic więc dziwnego, że ludzie zadają sobie pytanie, czy przypadek? Może komuś faktycznie zależy na tym, aby w taki sposób regulować koszty tankowania.

Samochód już nie jest dla wszystkich. To za sprawą wysokich cen, jakie go otaczają – od kupna, po użytkowanie. Tym samym można spodziewać się, że już niebawem wszyscy na różne sposoby odczujemy to, jak wzrost cen doprowadził do zmian na drogach. Samochodów będzie po prostu mniej, a wiele ludzi zostawi swoje pojazdy w oczekiwaniu na lepsze czasy.

diesel ceny paliwa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News