PILNE: Ceny paliw w dół! Węgry zmieniły zdanie i zablokowały szósty pakiet sankcji!

PILNE: Ceny paliw w dół! Węgry zmieniły zdanie i zablokowały szósty pakiet sankcji!

benzyna diesel lpg ceny paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw jednak na razie niewiele się zmienią. Węgry na ostatniej prostej wykiwały dosłownie wszystkich i zmieniły zdanie w sprawie sankcji na Rosję. Viktor Orban po raz kolejny zablokowały zatwierdzenie szóstego pakietu sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji. Tym razem domaga się wykreślenia z listy osób sankcjonowanych patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla.

Węgry zastopowały sankcje. Jak teraz będą wyglądać ceny paliw?

diesel ceny paliwa
fot. freepik

W środę miał zostać oficjalnie zatwierdzony szósty pakiet sankcji, ale nie został. Porozumienie zostało wstrzymane, ponieważ Węgry sprzeciwiły się nałożeniu sankcji wobec patriarchy Cyryla. Jego osoba miała zostać dopisana ”na ostatnią chwilę”, a to nie spodobało się Węgrom. Unia Europejska uważa go przyjaciela Putina i zwolennika ataków na Ukrainę.

Teraz cała zabawa zaczyna się praktycznie od nowa. Tym bardziej że Węgry zgłosiły kilka zastrzeżeń do wcześniej ustalonych sankcji. Viktor Orban robi zatem co może, aby Rosja mogła dalej handlować ropą i na niej zarabiać. Wygląda na to, że taka zabawa w kotka i myszkę będzie trwała jeszcze długo ze strony tego kraju. To też pokazuje, że posiadania takiego państwa w sojuszu może doprowadzić do wielu kłopotów. Jednomyślność w głosowaniu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Teraz pytanie jak zareagują na tę wiadomość rynki? Już widać pewne uspokojenie, a tym samym doprowadzenie do sytuacji, że ceny paliw nieco wyhamują. Jak widać słowa to jedno, ale do momentu aż nie zostanie złożony podpis wiele się może jeszcze wydarzyć. Dlatego gra polityczna cały czas trwa, a odbija się to tylko na zwykłych obywatelach.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Kraje same muszą zrezygnować z dostaw?

Embargo unijne to jedno, ale kraje w Europie same muszą podjąć decyzję o rezygnacji z rosyjskiej ropy. Tak jak zrobiła to Polska i tak jak zrobili to m.in. Niemcy. Widać, że na szczeblu unijnym ciężko będzie znaleźć porozumienie, gdy Węgry tak mocno wszystko blokują. Ewidentnie nie zależy im na tym, aby stanąć po stronie dobra, a bardziej chcą wspierać zło.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News