PILNE: Ceny paliw rozpoczynają proces zmian na stacjach. Ile będziemy płacić w kolejnych dniach?

PILNE: Ceny paliw rozpoczynają proces zmian na stacjach. Ile będziemy płacić w kolejnych dniach?

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw po świętach Wielkanocnych nie będą już takie same w ostatnich dniach, czy tygodniach. Stanie się to, co wielu zapowiadało już w mijający weekend, ale skoro się to nie wydarzyło, musi zacząć dziać się teraz. Przed nami podwyżki diesla oraz benzyny, a patrząc na sytuację ropę, można spodziewać się, że nie będzie to tylko kilka groszy.

Idą podwyżki ceny paliw

ceny paliw stacja
fot. freepik

Paliwo wciąż pozostaje na topie w Polsce, jeżeli chodzi o zainteresowanie kierowców. I trudno się temu dziwić, bowiem huśtawka jaka tam się odbywa, jest wręcz nieprawdopodobna. Jeden tydzień to duże spadki ceny paliw, drugi to już wzrosty i tak nieustannie od pewnego czasu. Momentami nawet najwięksi eksperci mają ciężko przewidzieć sytuację, jaka będzie się działa na stacjach.

Od tygodnia mamy do czynienia ze wzrostami ceny paliw w hurcie, a te nie zaczęły się jeszcze przekładać na detal. Wydawało się, że podobnie jak to miało miejsce wcześniej będzie taka sytuacja miała miejsca od razu – z dnia na dzień. Tak się jednak nie działo. Wykazano się znacznie większym spokojem w tej sytuacji, co na pewno jest też dobrym sygnałem.

Nie da się jednak czekać na podnoszenie ceny paliw w nieskończoność. Tym bardziej że ropa na giełdzie nie zwalnia tempa i nieustannie drożeje. We wtorkowy poranek kosztowała już 114 dolarów, a więc tendencja jest nieustannie wzrostowa. To może martwić, bowiem zwiastuje to, że sytuacja szybko nie ulegnie poprawie, a będzie się wyłącznie pogarszać.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Ruszamy w nieznane

Problem z diesel i benzyna trwa i nic nie zwiastuje tego, że szybko się zakończy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o olej napędowy, tutaj kłopot jest największy, gdyż patrząc na ceny paliw jest on droższy o około złotówkę od 95-tki. A przecież dla kierowców paliwo to zawsze było tańsze od benzyny i tak też powinni być teraz. Niestety nie jest, co wciąż nie jest dobrym zjawiskiem.

Stacje paliw starają się ratować ceny podnosząc marżę na LPG, a nie nakładają jej praktycznie na pozostałe paliwa. To niestety ratunek też nie na dłuższą metę, bo gdy ceny dalej będą rosły, nie da się już tak tym balansować. Koniec kwietnia może zatem nie być tak dobry jak początek kwietnia i po raz kolejny doprowadzi to do sytuacji niepokojącej dla budżetów kierowców.

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News