PILNE: Ceny paliw pójdą jednak mocno w dół?! Znaleziono winnych sytuacji, która trwa od miesięcy

PILNE: Ceny paliw pójdą jednak mocno w dół?! Znaleziono winnych sytuacji, która trwa od miesięcy

paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Czy to będzie przełom, jeżeli chodzi o ceny paliw, na jaki wszyscy czekają? Padły bardzo mocne oskarżenia wobec tych, którzy rozdają karty, jeżeli chodzi o paliwa na świecie. I padły one nie od byle kogo, bowiem prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mówi on niemal wprost o pewnej zmowie, która doprowadza do zrujnowania gospodarstw domowych i świata.

Ceny paliw świadomie zawyżane?

diesel ceny paliwa
fot. freepik

Joe Biden zażądał od koncernów naftowych wyjaśnienia, sytuacji jaka ma miejsce od kilku miesięcy. Chodzi dokładnie o to, dlaczego nie zwiększają oni podaży paliw na rynku. W dodatku oskarżył je o uzyskiwanie dodatkowych i nieusprawiedliwionych gigantycznych dochodów. To musi szybko się zmienić, bowiem w innym przypadku słowo kryzys nabierze zupełnie innego brzmienia.

Jak donoszą amerykańskie media prezydent skierował specjalny list do dyrektorów wszystkich największych koncernów. „W czasie wojny zyski rafinerii, znacznie wyższe od normalnych, przekładają się bezpośrednio na amerykańskie rodziny, co jest nie do przyjęcia” – miał napisać Joe Biden w wystosowanym liście. W Ameryce ceny paliw rosną ostatnio szybciej niż ceny ropy.

Stany Zjednoczone, jak i inne wielkie kraje walczą z problemem – uruchamiają strategiczne rezerwy ropy czy dodają do benzyn większej ilości etanolu. Te działania jednak na niewiele się zdają, gdy wielkie koncerny naftowe nie wyciągają pomocnej dłoni. Jeżeli taka sytuacja dalej będzie miała miejsce, problem tylko i wyłącznie będzie się pogłębiał.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Obowiązek, który trzeba wykonać

Wydaje się, że granica zdrowego rozsądku została już dawno przekroczona. Nic więc dziwnego, że Rzeczniczka Białego Domu powiedziała wprost, że koncerny naftowe mają „patriotyczny obowiązek” zwiększenia dostaw i obniżenia cen. Ceny paliw w wielu krajach osiągają kolejne rekordy, a prognozy są tylko i wyłącznie coraz gorsze.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News