PILNE: Ceny paliw od września dużo niższe. Polacy będą płacili mniej za diesel i benzynę! To koniec kryzysu?

PILNE: Ceny paliw od września dużo niższe. Polacy będą płacili mniej za diesel i benzynę! To koniec kryzysu?

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Ceny paliw od września powinny wyraźnie spadać na stacjach. To za sprawą udanych rozmów prezydenta Stanów Zjednoczonych, po wizycie na Bliskim Wschodzie. Temat tańszego diesla czy benzyny nie tyczy się jednak wyłącznie Ameryki, lecz wszystkich krajów. Dobrą nowinę przekazał w tej kwestii doradca Departamentu stanu USA ds. bezpieczeństwa energetycznego Amos Hochstein.

Nadchodzą niższe ceny paliw

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – unaihuiziphotography

Początkowo mówiono, że kolejna wizyta Joe Bidena w tym regionie świata zakończyła się fiaskiem. Sam prezydent nie ukrywał, że prośbą o zwiększenie produkcji ropy będzie jego głównym celem wizyty. I wygląda na to, że udało się dopiąć tego, na co czekano od dawna. Teraz nadejdzie czas na pokrycie tych słów i zapowiedzi, w czynach. Ale nie w czynach samego prezydenta, ale osób, które wyraziły chęć pomocy w zwiększeniu wydobycia.

– Nie chodzi tylko o Arabię Saudyjską. Spotkaliśmy się z nimi, ale też z Radą Współpracy Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nie będę wchodzić w szczegóły na temat tego, ile wolnych mocy mają obecnie te kraje, ale te wolne mocą są i jest też możliwość zwiększenia produkcji ropy – powiedział Amos Hochstein

Zwiększenie produkcji ropy jest kluczowe do tego, aby poprawić sytuację na świecie. Ceny paliw odgrywają kluczową rolę w kontekście tego, jak funkcjonuje dana gospodarka. Widać to po naszym kraju, gdzie droga benzyna, a zwłaszcza diesel przyczyniły się w znacnzym stopniu do wzrostu inflacji. Większa ilość paliw sprawi, że tankowanie będzie tańsze, a tym samym gospodarka będzie mogła lepiej funkcjonować.

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

OPEC+ dalej chce zachować spokój

Największy kartel nie zamierza natomiast pójść nikomu na rękę w obawie o własne interesy. OPEC+ będzie nadal oceniać warunki rynkowe i na podstawie zebranych danych podejmować dalsze decyzje. Sam popyt na paliwo już spadł, co pokazuje, że wysokie ceny dotykają odbiorców. A taka sytuacja doprowadza do recesji, co dla nikogo nie jest dobre.

To też pokazuje, że głos rozsądku jest ważny. Niektóre kraje to rozumieją i wyciągają pomocną dłoń po to, aby ustabilizować sytuację na świecie. Większe wydobycie przełoży się na to, że od września powinniśmy obserwować zmiany. Ceny paliw będą stopniowo spadać przez wyższa podać, a z czasem będzie wzrastał też i popyt.

paliwo benzyna niemcy ceny cena tanio najtaniej
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News