PILNE: Ceny paliw na najbliższy weekend. Ile rekordowo zapłacimy tankując diesel lub benzynę?

PILNE: Ceny paliw na najbliższy weekend. Ile rekordowo zapłacimy tankując diesel lub benzynę?

ceny paliw nbp

Podaj dalej

Sobota i niedziela to weekend, w trakcie którego ceny paliw dość znacznie odczują wszyscy kierowcy. A to wszystko przez rosnące ceny hurtowe, które przez ostatnie szybowały mocno w górę. Efekt tego jest taki, że diesel i benzyna oscylują na rekordowym poziomie swoich historycznych cen. Nie warto odwlekać wizytę na stacji paliw i lepiej udać się tam wcześniej.

Ceny paliw zbliżają się do 8 złotych

ceny paliwa lpg
fot. freepik

Już pierwszy dzień czerwca pokazał, że czerwiec nie będzie lekki dla kierowców. W cenie hurtowej benzyna kosztuje już 8 złotych za litr, a więc teraz musi kroczyć w tym kierunku cena detaliczna. W sobotę i niedziele będziemy już widzieć, że koszt litra tego paliwa już niemal osiąga taki poziom, a w zasadzie oscyluje w jego obrębie.

Do weekendu ceny paliw będą rosły i tutaj nie ma żadnych wątpliwości. A w sobotę i niedziele tankowanie będzie po prostu droższe, niż przez cały minimiony tydzień, a nawet ostatnie miesiące! Dlatego też warto urwać jeszcze kilka groszy póki można, bowiem w najbliższych dniach nie ma perspektyw na to, aby miało być taniej. Diesel i benzyna do weekendu mogą zdrożeć jeszcze o kilkadziesiąt groszy.

Martwić się nie musi ta grupa kierowców, która tankuje LPG. Tutaj zmian w cenach nie ma i nie będzie. Autogaz w tym tygodniu nawet jest tańszy! jego cena spadła o 5 groszy, choć nie należy spodziewać się tego, że zobaczymy taką różnicę na stacjach paliw. W związku z tym, że diesel i benzyna drożeje, LPG znów może stać się paliwem do redukowania różnicy kosztów.

stacja paliw ceny
fot. freepik

Niestabilny rynek

Od poniedziałku, kiedy wiadomo już, że Unia Europejska nakłada embargo na rosyjską ropę, jej światowa cena stała się mocno nie stabilna. W zasadzie ”skacze” ona cały czas z poziomu 120 do poziomu 114 dolarów za baryłkę. To pokazuje, że rynek jest chwiejny i nie może ustabilizować się po tej decyzji. Nie należy zatem spodziewać się ruchów w dół, pod względem cen do momentu aż sytuacja się nie uspokoi.

Teraz istotne jest to, jak dalej kształtować się będzie cena za diesel i benzynę w kolejnych dniach. Na to pytanie ciężko znaleźć odpowiedź w dłuższej perspektywie. Wiadomo, że kolejny tydzień nie będzie tani. A kwestią tego co się stanie jest to, czy będzie drożej, czy będzie tak samo na stacjach paliw, patrząc na ceny. Jedno jest pewne – sytuacja jest trudna dla wszystkich i ciężko znaleźć odpowiedzi.

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News