PILNE: Cena za diesel, benzynę i LPG na weekend. Tak tanio, że aż prosi się wybrać na wycieczkę

PILNE: Cena za diesel, benzynę i LPG na weekend. Tak tanio, że aż prosi się wybrać na wycieczkę

benzyna diesel lpg ceny paliw cena obniżka okazja promocja

Podaj dalej

To będzie jeden z najlepszych weekendów dla tankujących diesel, benzynę i LPG. A wszystko za sprawą niższych cen, niż tych z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie. Kierowcy będą mogli za znacznie mniejsze pieniądze wybrać się weekendową wycieczke za miasto. Paliwo tanieje, a wraz z promocjami na stacjach, różnica robi się coraz bardziej wyraźna.

Diesel, benzyna i LPG – ceny paliw na weekend

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Patrząc na wykresy widać, że benzyna, diesel i LPG nieustannie tanieją. A to niezwykle korzystna informacja dla kierowców. Najdłuższy spadek ceny notuje LPG, który od niemalże trzech miesięcy cały czas tanieje. Jego średnia cena w Polsce to już mniej niż 2,65 zł/l, brutto pozwala to płacić mniej niż 3 złote za litr autogazu.

Diesel z kolei jest najtańszy od bardzo wielu tygodni, a jego średnia cena w hurcie wynosi 6,92 zł/l. Już od tygodnia cały czas notowany jest spadek ceny, ale warto zwrócić uwagę, że przez ten czas olej napędowy potaniał o 20 groszy. To dużo i mało, ale na pewno lepiej, że wszystko idzie w dół niż w górę. Niebawem różnica od najwyższego ostatniego punktu będzie robić się coraz większa.

Z kolei tak jak szybko tanieje benzyna, aż się prosi, aby taniały pozostałe paliwa. 95-tka kosztuje obecnie 6,52 zł/l, a więc jest naprawdę bardzo tania względem tego ile kosztowała przez ostatnie tygodnie. W ponad tydzień różnica w cenie wynosi już niemalże 50 groszy! Teraz tylko, pozostaje wyrównanie cen przez stacje paliw.

diesel hurt cena
fot. freepik

7 złotych zostanie złamane

Eksperci nie mają wątpliwości – diesel i benzyna lada moment będzie kosztował poniżej kwoty 7 złotych. A zwłaszcza 95-tka, która tak naprawdę już w ten weekend może być dostępna w tak rewelacyjnej cenie. Dlatego warto dobrze się rozejrzeć na stacjach paliw, gdzie paliwo kosztuje najtaniej. Oszczędność może być naprawdę duża, gdy zatankujemy pełny bak paliwa.

Warto również zwrócić uwagę na stabilność ceny ropy. Ta niemal przez cały tydzień utrzymywała się na poziomie 105 dolarów za baryłkę. Z dużą ciekawością każdy będzie spoglądał, jak cena za baryłkę będzie wyglądała w przyszłym tygodniu. Możliwe, że nastąpi spadek, który pozwoli jeszcze bardziej obniżyć ceny paliw na stacjach. Na dzień dzisiejszy ceną zero wydaje się kwota 6,50 zł/l, która ”umiarkowanie” będzie satysfakcjonować kierowców.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News