PILNE: Bon turystyczny powraca w nowej formie dla wszystkich! Andrzej Duda podpisał zmiany

PILNE: Bon turystyczny powraca w nowej formie dla wszystkich! Andrzej Duda podpisał zmiany

bon turystyczny andrzej duda

Podaj dalej

Bon turystyczny cieszył się ogromną popularności i… dalej się będzie cieszył. Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która zakłada zmiany, jeżeli chodzi o ten program. To jeden z ciekawszych programów, jakie wprowadził rząd w swojej kadencji. Choć trzeba pamiętać, że to nic innego jak zwrot naszych pieniędzy w takiej, a nie innej formie. Wszystko po to, aby ratować m.in. usługi hotelarskie czy imprezy turystyfczne.

Bon turystyczny na nowych zasadach

Już wiele rodzin w Polsce wykorzystało bon turystyczny, ale równie duża liczba może z niego wciąż skorzystać. Dlatego też rząd zdecydował się na wydłużenie okresu, do kiedy będzie obowiązywało to świadczenie. Po tym jak Andrzej Duda złożył pod nim podpis, od teraz ostateczny termin na jego wykorzystanie wypada na koniec września przyszłego roku.

Oznacza to, że i w te wakacje będzie można skorzystać z bonu turystycznego! To dla tych osób, które wciąż go nie wykorzystały bardzo dobra informacja. Można bowiem zaplanować sobie wakacje w taki sposób, aby mieć ulgę, jeżeli chodzi o pobyt. Z kolei zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zupełnie inne atrakcje bądź cele.

We wcześniejszej formie bon turystyczny tracił swoją ważność z końcem marca przyszłego roku. Pozostały zatem ferie bądź, któryś z zimowych weekendów na to, aby go wykorzystać. Teraz śnieg można zamienić na promienie słońca i na pewno wiele osób z tego się ucieszy i skorzysta.

Znów otrzymamy bon turystyczny?!

Jak na razie nic nie wiadomo w kontekście tego, czy bon turystyczny znów kiedyś powróci. W dobie tak wysokiej inflacji i kosztów ciężko sobie wyobrazić, że znajdą się pieniądze na kolejny ”datek od rządu”. Wydaje się zatem, że w najbliższych latach nie zobaczymy już tego typu zapomogi.

Bardziej prawdopodobne wydaje się to, że przed wyborami rząd zwiększy świadczenie 500+ na wyższą kwotę. Temat ten bardzo często powraca i zapewne nieprzypadkowo. Zwłaszcza, że wiele osób ocenia to jako as w rękawie w kontekście kolejnych wyborów. Pytanie tylko, czy Polskę stać na kolejne rozdawnictwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News