PILNE: Bon turystyczny na nowych zasadach! Polacy pojadą z nim na przyszłe wakacje

PILNE: Bon turystyczny na nowych zasadach! Polacy pojadą z nim na przyszłe wakacje

bon turystyczny rzad

Podaj dalej

Planujecie wakacje na przyszły rok? Bon turystyczny może pomóc wam podjąć decyzję w tej kwestii. Rząd właśnie poinformował o kolejnych zmianach dotyczących tego świadczenia. Obywatele będą mogli wykorzystać go w trakcie przyszłorocznych wakacji, a nie tak jak wcześniej zapowiadano tylko do końca marca 2022 roku.

Bon turystyczny z nami na dłużej

morawiecki podatki

Dla wielu rodzin, które w tym roku nie mogły wykorzystać przypadającej sumy to bardzo dobra informacja. Pieniądze nie przepadną, ani też nie trzeba będzie ich bezmyślnie wydawać na inne atrakcje. Można spokojnie zaplanować wakacje i wykorzystać do tego bon turystyczny, aby po części za nie zapłacić.

Rząd przyjął projekt ustawy i na jego mocy z dofinansowania będzie można skorzystać do 30 września zamiast do 31 marca 2022 roku. Duża część polskich rodzin ze świadczenia skorzystała już dawno. Propozycja jest ofertą dla osób, które wciąż zwlekają z tym, aby skorzystać z wyjazdu bądź udania się z dziećmi na przeróżne atrakcje. Bon turystyczny ma wartość 500 złotych na każde dziecko.

Polacy bardzo chętnie korzystają z pieniędzy jakie dał rząd. Łącznie wydaliśmy już około 2 miliardów złotych. Oczywiście trzeba pamiętać, że to pieniądze, które wcześniej były w naszych kieszeniach, a które zostały zabrane nam w podatkach. Wróciły jednak w takiej formie, więc warto z zdecydować się na zaplanowanie czasu i ich wydanie.

morawiecki mateusz premier

Czy będzie nowy bon turystyczny?

Polacy wciąż liczą na to, że bon turystyczny będzie cyklicznym świadczeniem. Przypadło ono bardzo wielu osobom, które mogły po raz pierwszy skorzystać z przeróżnych atrakcji. Na dzień dzisiejszy jest to już 7 mln dzieci! Rząd jak na razie mierzy się jednak z innymi problemami i o rozdawnictwie pieniędzy nie ma mowy. Problemem jest rosnąca inflacja i coraz większe koszty życia ludzi w kraju.

Problemem jest także program 500+, którego wartość obecnie wynosi 425 zł. Żeby zachował on swoją wartość z początku tak naprawdę musiałby wynosić 580 zł. To pokazuje w jakim miejscu obecnie się znajdujemy jako kraj. Warto zatem, aby bon turystyczny nie przepadł i czym prędzej zaplanować z nim czas.

morawiecki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News