PILNE: Biedronka będzie czynna w każdą niedzielę!? Kierowcy mogą szykować już samochód na zakupy

PILNE: Biedronka będzie czynna w każdą niedzielę!? Kierowcy mogą szykować już samochód na zakupy

biedronka zakupy niedziela

Podaj dalej

Wraca normalność? Najprawdopodobniej tak! Biedronka przymierza się do otwarcia swoich sklepów już od najbliższej niedzieli – donoszą wirtualnemedia.pl. Mimo obowiązującego zakazu firma ma wykorzystać luki, które pozwalają na to, aby klienci mogli dalej robić zakupy. Warto wspomnieć, że ta sieć jako pierwsza obeszła poprzedni zakaz.

Biedronka będzie działała jako…

zakupy na zapas
fot. freepik

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Biedronka będzie otwarta jako placówka medyczna bądź czytelnia. Firma nie odnosi się do sprawy, ale nieoficjalnie wiadomo, że w ciągu najbliższych godzin może zostać wydany w tej kwestii komunikacji prasowy. Jak donoszą Wirtualne Media sieć analizowała aspekty prawne takiego rozwiązania i okazuje się, że otwarcie sklepów będzie zgodne z prawem.

– Mamy informacje, że jest to już przesądzone – powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący „Solidarności” w sieci Biedronka Piotr Adamczak. – Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – dodał.
7 sierpnia ma być otwartych kilkaset sklepów z ponad trzech tysięcy. Z każdym kolejnym tygodnie będzie ich coraz więcej, aż w końcu wszystkie. Dla klientów to na pewno bardzo dobra informacja, bowiem zamykanie sklepów w niedziele, to jedno z najgorszych pomysłów jaki mógł powstać. Dla osób pracujących od poniedziałku do piątku, mocno ogranicza to możliwości zrobienia zakupów.
dokument kierowca samochod
fot. freepik

Za pomysłem pójdą inni?

Jeżeli tego typu ruch zostanie przyjęty – bo i czemu miałby nie być skoro analizowali to prawnicy? – to niebawem kolejne sklepy będą szły tą samą drogą. Rząd zatem znów zostanie ośmieszony, a społeczeństwo pokaże, że chce normalności i wolności. Zakazy tego typu nie są niczym dobrym dla nikogo, a na pewno też nie dla gospodarki.

kierowca mandat samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News