PILNE: Benzyna z kolejną bardzo dużą podwyżką we wtorek. Ile po niej zapłacimy za tankowanie?

PILNE: Benzyna z kolejną bardzo dużą podwyżką we wtorek. Ile po niej zapłacimy za tankowanie?

benzyna paliwo cena

Podaj dalej

Patrząc jak z dnia na dzień drożeje benzyna, sytuacja już na swój sposób przestaje być nawet zabawna. To wszystkie brnie zdecydowanie za daleko i niestety wygląda na to, że całkowicie wymyka się spod kontroli. Jeżeli komuś wydawało się, że diesel jest drogi to już może spojrzeć na to paliw zupełnie inaczej. Choć ono w ogóle praktycznie nie zmieniło swojej ceny.

Benzyna dalej drożeje

diesla diesel benzyna
fot. freepik

Obecnie benzyna wyceniana jest w średniej cenie hurtowej na 6,92 zł/l. W ciągu dobry zdrożała zatem o 14 groszy, z kolei w ciągu tygodnia aż o 48 groszy. Wliczając w to należny podatek lada moment nie zapłacimy na żadnej stacji taniej, niż 7,43 zł/l. Taka kwota oznacza, że diesel w tym momencie jest tańszy aż 30 groszy.

W kolejnych dniach można spodziewać się, że tendencja niewiele się zmieni dla tego paliwa. To już niewątpliwie swego rodzaju kuriozum, że jakiekolwiek paliwo może tak szybko drożeć. Przecież jeszcze około miesiąc temu benzyna kosztowała około złotówkę mniej – żeby nie powiedzieć ponad złotówkę. Co zatem może być w czerwcu, lipcu, czy kolejnych miesiącach?

Nic zatem dziwnego, że kierowcy mają ogromne obawy co do tego, na czym jeżdżą. Dziś już tylko osoby jeżdżące na LPG mogą mieć pewną satysfakcję i aż tam mocno nie odczuwać tego co się dzieje na stacjach paliw. Dla nich jednak też na pewno nie jest łatwo widzieć ceny zbliżające się do kwoty 4 złote.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik

8 złotych realną obawą

Dziś pewną granicę wyznacza kwota 7,50 zl/l, ale nie ma wątpliwości, że to już wartość praktycznie przekroczona. Kolejną, wręcz trudną do wyobrażenia, jest kwota 8 złotych. Dziś można by przyjmować zakłady, czy taka wartość będzie osiągnięta. Mniejszy kurs zapewne byłby na to, iż tak się stanie. Bo wszystko ku temu jak na razie wskazuje. Choć ten okres może nie trwać długo, to jednak będzie.

Choć z lekkim opóźnieniem, to jednak zaczyna sprowadzać się czarny scenariusz o którym alarmowano m.in. w marcu. Chodzi o kwestie drożejącej ropy, a także faktu inflacji czy wartości pieniędzy na świecie. Przekłada się to w znacznym stopniu na to, jak wygląda sytuacja na stacjach paliw. A staje się ona coraz bardziej dramatyczna dla odbiorców.

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News